לוגו אתר

לשיחת ייעוץ חינם
ללא התחייבות

מגוון פעילות גיבוש

סדנאות פיתוח מנהלים ברוח הסינרגיה

יותר ויותר לקוחות שלי מבקשים מענה למצוקה של חוסר תקשורת בין מנהלים בחברה/ארגון .
חוסר התקשורת יוצר מצבים קיצוניים בהם יש ממש מאבק ותחרות הרסנית בין מחלקות שונות.
המביא את הארגון לבזבוז אדיר בזמן ומשאבים וירידה קיצונית בתפוקות.

גם במקומות בהם יש שיתוף פעולה ענייני בין מנהלים בארגון תמיד יש צורך להעמיק את שיתוף הפעולה והסינרגיה לפתח את שריר שיתוף הפעולה והעצמת הבסיס החיובי למען הצלחה.

סדנאות פיתוח מנהלים אותם אני מציע מבוססות על כמה עקרונות מובילים אותי בכל עשייתי בתחום ההנחיה פיתוח צוות ומנהלים:

1. האדם הוא אבן היסוד של כל ארגון. המנהל הוא הדמות שיכולה לשמש דוגמא לכל עובד.
2. שיתוף פעולה וסינרגיה זה הדבק בין האנשים.
3. חיפוש החיובי והמעצים אצל העובד ופרגון בסיס ליצירת שפע והצלחה עסקית.
4. שיתוף מלא ,הקשבה והערכת תרומתו של כל עובד בארגון למען הצלחה.
5. הנעה בהנאה – עידוד כל אדם בארגון למצוא את המוטיבציה הפנימית המעצימה את אושרו של העובד וגורמת לו לשמחה ויצירתיות.

אבן היסוד של ארגון מצליח נעוצה במשאב האנושי.
ככל שהארגון ישקיע בכל פרט ופרט בארגון ויתרום לפיתוח המודעות העצמית והמוטיבציה הפנימית כך הארגון יצליח יותר.

בשנים האחרונות התפתח מדע חדש מדע האושר.
במחקרים שנעשו סביב נושא האושר קבעו באופן חד משמעי : עובד מאושר יותר הינו בעל מוטיבציה גבוהה תפוקות גבוהות ובשורה סופית מביא להצלחת הארגון.

התפיסה הישנה האומרת כי עובד "רעב" שאינו שבע רצון יהיה יעיל יותר לחברה התגלה כלא משרת את החברה לאורך שנים ויוצרת אוירה עכורה ה"מרעילה" את הארגון מבפנים ויוצרת לו שם רע מבחוץ.

ככל שהעובד מרגיש מאושר יותר או במילים אחרות מסופק ושבע רצון מעשייתו מרגיש יצרתי ומעורך ומפורגן יותר כך הוא מוכן להשקיע בעבודתו לא מתוך חוסר אלא מתוך חוויה של שפע ושמחה ורצון להדהד את החוויה הזו לסביבתו.

לצד פיתוח פרטני של המשאב האנושי הזרוע השנייה של ארגון מצליח זה יכולת שיתוף הפעולה והסינרגיה בין הפרטים השונים בארגון ויתור מכל בתקשורת וביחסים הטובים בין המנהלים בארגון שבלי ספק משמשים כמודל לחיקוי.

שיתוף פעולה וסינרגיה נוצרים מתוך ההבנה שהשלם גדול מסך חלקיו.

גילויו האיכויות הייחודיות של כל מנהל בארגון יתרום להבנה של כוח הסינרגיה.כמו שהמנהלים ילמדו לפעול ולהבין את הכוח של הסינרגיה כך המודל הזה יקרין אל כל עובד.

חיפוש החיובי בכל עובד והאיכויות שלו והבלטתן יתרמו להעצמתו ויעודדו אותו להפגין עוד ועוד מאיכויותיו למען הצלחת הארגון.

מתוך ניסיוני כאשר מפרגנים לעובדים על הפוטנציאל שלו ולא רק על עשייתם מעודדים את המפורגנים לממש את הפוטנציאל שלהם, פרגון יכול להתבטא לדוגמא במתן מתנות לועדי עובדים

כאשר מקבל כל עובד את ההזדמנות לבטא את הרעיונות שלו והרעיונות נלקחים בחשבון הוא מרגיש בעל ערך חשוב והדבר נותן לו כוח ורצון לתרום עוד למען הארגון.

המושג "הנעה בהנאה" נולד מתוך ניסיון עם עובדים בארגון שהקמתי "דרך המעגל" התגמול הכספי שקיבלו העובדים לא היה גבוה ובכל אופן חיפשתי דרכים לעודד אותם לעשייה והנעה פנימית. מצאתי שכאשר העובד מוצא את הדבר שהוא אוהב שהוא מתחבר אליו עשייתו נעשית מתוך הנאה ושמחה ותורמת לאווירה וחיובית בצוות ולהצלחה כלכלית של הארגון.

ויותר מכך כאשר המנהל/העובד מוצא את המוטיבציה הפנימית לעשייתו נולדת חדוות העשייה והיצירה והתחושה הזו מקרינה לכל עובד ועובד בארגון.

אהבתם? שתפו עם חברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
מה עברנו במאמר
מאמרים נוספים
סדנאות גיבוש לנשים

סדנאות גיבוש לנשים

מדוע חשוב לבצע סדנאות גיבוש לנשים? חברות עשו צעדים גדולים בתחום בניית צוותים. זה הפך למוקד עיקרי וכלי בעל ערך רב ביצירת צוותים יעילים יותר. פרודוקטיביות היא נושא מתמיד למנהלים, כמו גם יצירת תחושת לכידות, במיוחד בקרב נשים. מנהלים משתמשים כעת בפעילויות חכמות לבניית צוותים

בית המרקחת הפנימי של שמחה – הרצאה סדנאית

בואו ללמוד להפעיל את בית המרקחת הפנימי שלכם ,לתרגל שמחה כדרך חיים על פי שיטתו של אלון שפריר מודל 4×4 ממדי השמחה חוקר שמחה למעלה מ 30 שנה, מבוסס על מחקרים מדעיים מוכחים. ומגוון של גישות מהתחום ההוליסטי. מפגש שילמד אתכם איך להביא לחיים שלכם

joy booster – מאיץ שמחה הסדנא חדש יחיד ומיוחד

joy booster – מאיץ שמחה הסדנא חדש יחיד ומיוחד אין דבר כזה …..השמחה בידיים שלנו…פעילות צוות מטורפת , משעשעת ומפתיעה אשר מפעילה בבת אחת את 4 הורמוני השמחה.אנדורפינים , סרוטונין, דופמין ואוקסיטוצין.משלבת משחקי הומור וצחוק מטורפים , פעילות שחרור מפתיעה , ריקודי שמחה משעשעים….ריקודי ניצחון ….ו

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram