לוגו אתר

לשיחת ייעוץ חינם ללא התחייבות

מגוון פעילות גיבוש

שמחה זה דבר רציני – סדנת פיתוח מנהלים וגיבוש צוות

שמחה זה דבר רציני   – סדנת גיבוש ופיתוח מנהלים וצוות – 2 ציפורים במכה אחת
Happiness at work-Mindful joy

״יצירתיות היא אינטליגנציה שעושה חיים״ 
creativity is intelligence having fun
אלברט איינשטיין – Albert Einstein

"יום ללא שמחה הוא יום מבוזבז"
"A day without joy is a wasted day " Charlie Chaplin –  צ'ארלי צפלין

שילוב בין פאן יצירתיות, לבין ערך מוסף ענק לניהול פעילות בין שעה וחצי לשעתיים אשר תיתן הצצה מרתקת לעולם חדש ומרתק אשר הולך ומתפשט בעולם הארגונים והחברות.
Happiness at work-Mindful joy                                              

פיתוח ייחודי של אלון שפריר המבוסס על ניסיון של 30 שנה בהנחיה ולווי של אלפי אנשים נשים עובדים ועובדות מנהלים ומנהלות אשר מושתת על מחקרים מדעיים עדכניים על חשיבות השמחה לבריאות הפיזית הנפשית והחוסן הפנימי וחוסנו של הארגון והעלאת הפריון שילוב בין מדע לגישה ההוליסטית.

4×4 ממדי השמחה .
הפעלת 4 הורמוני השמחה דרך משחקים והפעלות בשילוב תובנות לניהול נאור ומתקדם הלוקח בחשבון גם את האינטליגנציה הרגשית, יצירתיות וחשיבות השמחה.

הפעלת 4 ההורמונים דרך משחקי צוות והפעלה המעצימים את החוסן הפנימי
ואת יכולת הזמישות – זריזות וגמישות של המנהל –  Agile

תרגול הפעלת ארבעת הורמוני השמחה:

  1. הפעלת הרמון האנדורפינים – משכך הכאבים הטבעי – משחרר ושובר קרח יצרתיות ושובבות  – קריזיקה-  משחקי הומור וצחוק. – זמישות….
  2. הפעלת הורמון הסרוטונין– הורמון תשומת הלב וההקשבה – משחקי תשומת לב  וההקשבה – סוד המנהל הנאור הקשבה עמוקה ואמפטיה.
  3. הפעלת הורמון הדופמין – הורמון הניצחון וההצלחה – –אסטרטגיה ותיכנון ביצוע והצלחה– כוח וחגיגות הניצחונות וההצלחות קטנים כגדולים כאלמנט מעצים את גאוות היחידה – אלמנט התגמול גם ברמה הרגשית וגם ברמה החומרית (בונוסים ושכר הוגן)
  4. הפעלת הורמון האוקסיטוצין– הורמון הקרבה והפירגון – ראית החיובי המעצים והמקדם– מעגלי פירגון וסינרגיה – המנהל הנאור מקדם שמחה – קרבה גישה חיובית וקשרים משמעותיים .

לפי מחקרים, ישראל מפגרת ב 24% בפריון העבודה לעומת מדינות ה OECD.
הסיבות העיקריות חוסר בכישורים מנהיגותיים הנובעים מחוסר באינטליגנציה רגשית, חוסר בתפיסה ניהולית שמחברת את העובדים לארגון ממקום חיובי ומעצים.

מחקרים קובעים מנהיגות ומחוברות לארגון מגביר את הפריון !

מחקרים מצביעים על הקשר בין מנהיגות לפריון גבוה אצל מנהיגים שמצליחים לעורר בעובדיהם מחוברות ארגונית חזקה וסולידריות. מנהיגות זאת מניעה אותם לפעולה ומגבירה את יעילותם. מנהיג טוב הוא מנהיג שיוצר מחוברות ארגונית אשר מתקשר עם עובדיו בעזרת העלאת מוטיבציה, חיזוקים חיוביים ויחסים בינאישיים משמעותיים, אולם למרבה הצער, הוכח שכישורים אלה חסרים למרבית המנהיגים בתעשייה הישראלית

הנה 5 האלמנטים שיאפשר את השינוי תוך דגש על פיתוח אינטליגנציה רגשית
ברוח Happiness at work-Mindful joy
על פי המודל – 4×4 ממדי השמחה בפיתוחו של אלון שפריר.

1.חזון אנושי נגיש ומעורר השראה לשמחה ומחובר לארגון למשל דוגמא לחזון:
"לגרום לכל סביבתנו לחייך ולהיות גאים במעשינו."

2. תרגום החזון הנגיש למעשים…ככל שיהיה החזון נגיש לעובדים ופשוט ליישום לא מתנשא ומנותק ניתן יהיה ליישם אותו באמצעות תרגול וכלים פשוטים ויצירת עוגנים בתרבות הארגונית.

3. תרגול שמחה כדרך חיים בארגון –תחזוקה, תחזוקה, תחזוקה – להכניס את השמחה לתוך התרבות הארגונית באמצעות "נאמני שמחה" דבר שיצור הדהוד וישפיע גם על מעגלי העובד מחוץ לעבודה בבית ואצל החברים שכולם ירוויחו מכך. וכולם יקנאו בעובד ובמקום העבודה המדליק שלו אשר יעלו בעוצמה את תחושת הגאווה והמחויבות של העובד לארגון.

4. אחריות חברתית לשמחה – העבירו את רוח של השמחה לאוכלוסיות הזקוקות לו בסביבה של המפעל – תרגלו מה שאתם מלמדים למדו את מה שאתם מתרגלים-
Practice what you teach & teach what you practice מעצים שמחה שבעתיים

5. אהבה זה כל העניין.
הפרופסוריות סיגל בר-שדה ואוליביה אוניל מצאו שתרבות ארגונית שמעודדת את העובדים להביע בחופשיות חיבה, רוך, אכפתיות וחמלה, הופכת את העובדים למרוצים יותר ומחויבים יותר לארגון – התנהגויות המשפיעות על פריון. האהבה מדבקת ועושה טוב לארגונים ועסקים מכל סוג. אם אתם רוצים לייצר פריון, כדאי להתחיל משם.

לסיכום-
זה בידיים שלכם מנהלים להפוך את הארגון שלכם לארגון שהשמחה היא הכוח המניע שלו…..ומביאה אותו להישגים מרשימים וליצירת קהילת עובדים ששמחה היא דרך חייהם…

רוצים לדעת עוד על התרגולים והסדנאות שלנו ? רוצים להתנסות באימון אישי ניהול לשמחה ?
רוצים לדעת עוד על ימי גיבוש ופיתוח צוות ? רוצים להיות מנויים בתרגולי "Joy Booster"  ?

אהבתם? שתפו עם חברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
מה עברנו במאמר
מאמרים נוספים
פעילות גיבוש ספורט

7 פעילות גיבוש לקבוצות ספורט לנוער

מדוע פעילות גיבוש ספורט היא חשובה בספורט קבוצתי? לעיתים קרובות מזלזלים בחשיבות של בניית תחושת ביחד ואחדות. עבור ילדים שהכישורים החברתיים שלהם עדיין בשלב התפתחותי רגיש, ללמד אותם את הערך של הרמוניה וסולידריות צוותית יכול להיות המפתח להגדלת סביבת צוות נוער בריאה שכולם נהנים ממנה

10 רעיונות להביע הערכה כלפי העובדים

10 רעיונות להביע הערכה כלפי העובדים שלא מבאסים

הכרה בעובדים היא היבט קריטי של כוח עבודה מעורב. ברגע שעובד מרכיש שמעריכים אותו ואת העבודה שלו הוא בצורה אוטומטית נהיה יותר מעורב בפעילות החברה. למעשה, כאשר עובדים מאמינים שהם יזכו להכרה אם הם יתרמו להצלחת הארגון, יש להם סיכוי גבוה פי 2.7 להיות מעורבים

ארבעת הורמוני השמחה

כיצד לפרוץ את ההורמונים שלך לשיפור מצב הרוח

הורמונים הם כימיקלים המיוצרים על ידי בלוטות שונות על פני הגוף שלך. הם נעים בזרם הדם, פועלים כשליחים ומשחקים חלק בתהליכים גופניים רבים. אחת מהפונקציות החשובות שלהם היא לעוזר לווסת את מצב הרוח שלך. ידוע כי הורמונים מסוימים עוזרים לקדם רגשות חיוביים, כולל אושר והנאה.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram