הזמינו עכשיו יום גיבוש
ללא התחייבות

שמחה זה דבר רציני – סדנת פיתוח מנהלים וגיבוש צוות

שמחה זה דבר רציני   – סדנת גיבוש ופיתוח מנהלים וצוות – 2 ציפורים במכה אחת
Happiness at work-Mindful joy

״יצירתיות היא אינטליגנציה שעושה חיים״ 
creativity is intelligence having fun
אלברט איינשטיין – Albert Einstein

"יום ללא שמחה הוא יום מבוזבז"
"A day without joy is a wasted day " Charlie Chaplin –  צ'ארלי צפלין

שילוב בין פאן יצירתיות, לבין ערך מוסף ענק לניהול פעילות בין שעה וחצי לשעתיים אשר תיתן הצצה מרתקת לעולם חדש ומרתק אשר הולך ומתפשט בעולם הארגונים והחברות.
Happiness at work-Mindful joy                                              

פיתוח ייחודי של אלון שפריר המבוסס על ניסיון של 30 שנה בהנחיה ולווי של אלפי אנשים נשים עובדים ועובדות מנהלים ומנהלות אשר מושתת על מחקרים מדעיים עדכניים על חשיבות השמחה לבריאות הפיזית הנפשית והחוסן הפנימי וחוסנו של הארגון והעלאת הפריון שילוב בין מדע לגישה ההוליסטית.

4×4 ממדי השמחה .
הפעלת 4 הורמוני השמחה דרך משחקים והפעלות בשילוב תובנות לניהול נאור ומתקדם הלוקח בחשבון גם את האינטליגנציה הרגשית, יצירתיות וחשיבות השמחה.

הפעלת 4 ההורמונים דרך משחקי צוות והפעלה המעצימים את החוסן הפנימי
ואת יכולת הזמישות – זריזות וגמישות של המנהל –  Agile

תרגול הפעלת ארבעת הורמוני השמחה:

  1. הפעלת הרמון האנדורפינים – משכך הכאבים הטבעי – משחרר ושובר קרח יצרתיות ושובבות  – קריזיקה-  משחקי הומור וצחוק. – זמישות….
  2. הפעלת הורמון הסרוטונין– הורמון תשומת הלב וההקשבה – משחקי תשומת לב  וההקשבה – סוד המנהל הנאור הקשבה עמוקה ואמפטיה.
  3. הפעלת הורמון הדופמין – הורמון הניצחון וההצלחה – –אסטרטגיה ותיכנון ביצוע והצלחה– כוח וחגיגות הניצחונות וההצלחות קטנים כגדולים כאלמנט מעצים את גאוות היחידה – אלמנט התגמול גם ברמה הרגשית וגם ברמה החומרית (בונוסים ושכר הוגן)
  4. הפעלת הורמון האוקסיטוצין– הורמון הקרבה והפירגון – ראית החיובי המעצים והמקדם– מעגלי פירגון וסינרגיה – המנהל הנאור מקדם שמחה – קרבה גישה חיובית וקשרים משמעותיים .

לפי מחקרים, ישראל מפגרת ב 24% בפריון העבודה לעומת מדינות ה OECD.
הסיבות העיקריות חוסר בכישורים מנהיגותיים הנובעים מחוסר באינטליגנציה רגשית, חוסר בתפיסה ניהולית שמחברת את העובדים לארגון ממקום חיובי ומעצים.

מחקרים קובעים מנהיגות ומחוברות לארגון מגביר את הפריון !

מחקרים מצביעים על הקשר בין מנהיגות לפריון גבוה אצל מנהיגים שמצליחים לעורר בעובדיהם מחוברות ארגונית חזקה וסולידריות. מנהיגות זאת מניעה אותם לפעולה ומגבירה את יעילותם. מנהיג טוב הוא מנהיג שיוצר מחוברות ארגונית אשר מתקשר עם עובדיו בעזרת העלאת מוטיבציה, חיזוקים חיוביים ויחסים בינאישיים משמעותיים, אולם למרבה הצער, הוכח שכישורים אלה חסרים למרבית המנהיגים בתעשייה הישראלית

הנה 5 האלמנטים שיאפשר את השינוי תוך דגש על פיתוח אינטליגנציה רגשית
ברוח Happiness at work-Mindful joy
על פי המודל – 4×4 ממדי השמחה בפיתוחו של אלון שפריר.

1.חזון אנושי נגיש ומעורר השראה לשמחה ומחובר לארגון למשל דוגמא לחזון:
"לגרום לכל סביבתנו לחייך ולהיות גאים במעשינו."

2. תרגום החזון הנגיש למעשים…ככל שיהיה החזון נגיש לעובדים ופשוט ליישום לא מתנשא ומנותק ניתן יהיה ליישם אותו באמצעות תרגול וכלים פשוטים ויצירת עוגנים בתרבות הארגונית.

3. תרגול שמחה כדרך חיים בארגון –תחזוקה, תחזוקה, תחזוקה – להכניס את השמחה לתוך התרבות הארגונית באמצעות "נאמני שמחה" דבר שיצור הדהוד וישפיע גם על מעגלי העובד מחוץ לעבודה בבית ואצל החברים שכולם ירוויחו מכך. וכולם יקנאו בעובד ובמקום העבודה המדליק שלו אשר יעלו בעוצמה את תחושת הגאווה והמחויבות של העובד לארגון.

4. אחריות חברתית לשמחה – העבירו את רוח של השמחה לאוכלוסיות הזקוקות לו בסביבה של המפעל – תרגלו מה שאתם מלמדים למדו את מה שאתם מתרגלים-
Practice what you teach & teach what you practice מעצים שמחה שבעתיים

5. אהבה זה כל העניין.
הפרופסוריות סיגל בר-שדה ואוליביה אוניל מצאו שתרבות ארגונית שמעודדת את העובדים להביע בחופשיות חיבה, רוך, אכפתיות וחמלה, הופכת את העובדים למרוצים יותר ומחויבים יותר לארגון – התנהגויות המשפיעות על פריון. האהבה מדבקת ועושה טוב לארגונים ועסקים מכל סוג. אם אתם רוצים לייצר פריון, כדאי להתחיל משם.

לסיכום-
זה בידיים שלכם מנהלים להפוך את הארגון שלכם לארגון שהשמחה היא הכוח המניע שלו…..ומביאה אותו להישגים מרשימים וליצירת קהילת עובדים ששמחה היא דרך חייהם…

רוצים לדעת עוד על התרגולים והסדנאות שלנו ? רוצים להתנסות באימון אישי ניהול לשמחה ?
רוצים לדעת עוד על ימי גיבוש ופיתוח צוות ? רוצים להיות מנויים בתרגולי "Joy Booster"  ?

אהבתם? שתפו עם חברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
מה עברנו במאמר
מאמרים נוספים

בית המרקחת הפנימי של שמחה – הרצאה סדנאית

בואו ללמוד להפעיל את בית המרקחת הפנימי שלכם ,לתרגל שמחה כדרך חיים על פי שיטתו של אלון שפריר מודל 4×4 ממדי השמחה חוקר שמחה למעלה מ 30 שנה, מבוסס על מחקרים מדעיים מוכחים. ומגוון של גישות מהתחום ההוליסטי. מפגש שילמד אתכם איך להביא לחיים שלכם

joy booster – מאיץ שמחה הסדנא חדש יחיד ומיוחד

joy booster – מאיץ שמחה הסדנא חדש יחיד ומיוחד אין דבר כזה …..השמחה בידיים שלנו…פעילות צוות מטורפת , משעשעת ומפתיעה אשר מפעילה בבת אחת את 4 הורמוני השמחה.אנדורפינים , סרוטונין, דופמין ואוקסיטוצין.משלבת משחקי הומור וצחוק מטורפים , פעילות שחרור מפתיעה , ריקודי שמחה משעשעים….ריקודי ניצחון ….ו

עכשיו זה מדעי שמחה טובה לבריאות הרצאה פעילה ומרתקת

עכשיו זה מדעי- שמחה טובה לבריאות הרצאה חווייתית-פעילה מבית "האקדמיה למדעי השמחה" מי רוצה שמחה? שיגיד אני! הידעתם ש-שמחה ניתן ליצור במו ידיכם ! הידעתם שיש לנו בית מרקחת פנימי ? הצטרפו להרצאה של אלון שפריר מ-מועדון השמחה ותכירו קצת מהכלים ליצירת שמחה! הרצאת פעילה למודל

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram