לוגו אתר

פעילות ODT

פעילות ODT או Outdoor Training  פירושה אימון, פעילויות או תרגול אותם אנו מבצעים מחוץ למקומות המוכרים לנו כגון: עבודה, בית , משרד ועוד, הסדנאות משלבות בתוכן המון צחוק והנאה, סדנאות אלא מתקיימות בטבע או בשטח פתוח.

3 משחקי odt שאתם חייבים לנסות

שמחה טובה לבריאות​
השטיח המעופף

(יש צורך במחצלת שתוכל להכיל את כל המשתתפים כשהם עומדים על המחצלת בצפיפות)

מבקשים מהמשתתפים לעמוד על המחצלת. מודיעים להם שהם עומדים על רפסודה ומסביבם ים שורץ כרישים ואסור לאף אחד לרדת מהמחצלת.

שואלים אותם האם יוכלו להפוך את המחצלת מבלי שאף אחד ירד ממנה ותוך כמה זמן יבצעו את המשימה.

מכוונים שעון עצר

ומכריזים על כל דקה שחולפת.

תוצאה: מקרב, מחמם את האווירה ,משעשע ומפתיע, מאתגר ויוצר שיתוף פעולה מרתק בקבוצה

joy booster – מאיץ שמחה
אם הייתי חיה.. הייתי

משחק זיכרון.

כולם במעגל: הראשון אומר אם הייתי חייה הייתי…

למשל: קוף ומתנהג כמו קוף.

הבא אחריו אומר את שמו של הראשון, מחקה אותו וממשיך הלאה עם שמו וחיה משלו וכך כל השאר.

תוצאה: משעשע ומצחיק בטרוף ,מפתח את הזיכרון, משחרר, מגבש

סדנאות פיתוח מנהלים וצוות
שלום בטירוף

כנסו את כל המשתתפים במעגל, בקשו מהם להגיד את שמם בעזרת תנועה קיצונית וקול מצחיק לאחר שעשו זאת, כל המשתתפים חוזרים אחריהם.

תוצאה: מגבש שובר קרח,משעשע,מצחיק,מפתח יצירתיות.

פעילות odt לעובדים

סדנאות ODT ופעילויות שהפקנו

אנו מציעים סדנאות מנהלים וצוות המשלבות פעילות odt ופעילות idt (פעילות ODT בחלל סגור) – פעילויות odt ייחודיות אשר ניתן לקיימן גם בחוץ בטבע וגם בחללים סגורים בתנאי מזג אויר קשים. (גשם או חום כבד) סדנאות odt שלנו שמות דגש על שילוב בין חוויה עוצמתית מהנה ומשחררת בשילוב תהליכים המביאים לתובנות עמוקות לגבי ניהול ושיתוף פעולה בצוות.

odt פעילויות לפי הפילוסופיה שלנו מיועדות ליצור מרחב פעולה המאפשר לימוד עבודת הניהול ופיתוח עבודת צוות  בדרך מקורית וייחודית אשר מדמה את היום יום ומאפשרת למשתתפים להתבונן על התנהלותם ומקומם בצוות ממקום נקי ומאפשר.את פעילות odt וגם סדנאות odt ניתן לקיים גם בשילוב יום כיף וימי גיבוש

סדנאות odt בדרכנו מאפשרות לחדד את הקשר בין הקשבה ואחריות אישית לבין שיתוף פעולה וסינרגיה מתוך מטרה ברורה להעלות את האפקטיביות ואת התפוקה ולהקטין מתח ושחיקה, בין פעילות odt שאנו מציעים ישנן תכניות קצרות בנות שעה וחצי במקום העבודה דרך יום מרוכז בין חמש שעות ועד תהליך מתמשך על בסיס קבוע בתוך הארגון. אנו מציעים גם מכלול של פעילויות odt ו – IDT הנוגעים בנושאים ממוקדים כגון: בעיות תקשורת בין אנשים בצוות, תאום בין צוותים… העלאת מוטיבציה.. הקטנת שחיקה ועוד.

odt מה זה?

ODT – זה קיצור למונח Outdoor Training, והוא מתייחס לפעילות המבוצעת מחוץ למקום העבודה, מחוץ לאזור הנוחות של העובד, פעילות זו ידועה כבר המון שנים הומצאה ע״י פסיכולוגים לקראת סוף המאה ה -20, המטרה של סדנת ODT היא לחבר בין חברי הקבוצה, לאמן אותם בסביבות עבודה שונות ממה שהם רגילים ומכירים ולבצע מגוון פעילויות פחות שגרתיות ממה שהם מכירים, פעילות זו מאופיינת בעיקר בעבודת צוות, שיתוף פעולה, דו שיח והקשבה כדי להשלים את המשימות.

5 יתרונות של פעילות ODT

המון בעלי עסקים שואלים את עצמכם מה הם צריכים לעשות כדי לגבש את העובדים. עובדים שעובדים כמקשה אחת יכולים להגיע להישגים משמעותיים בהשוואה לעובדים אחרים. עם זאת ישנו רצון להמשיך את העבודה בעצימות גבוהה מבלי לפגוע בה בשלב כזה או אחרת. פעילות ODT יכולה להיות פתרון מעולה לכל אותם מעסיקים ששוברים את הראש מה נכון לעשות. מדובר על פעילות שמשנה את המציאות הקיימת, ומחזקת את הקשר בין העובדים בעסק. פעילויות ODT הן פעילויות שמוציאות את העובדים ממקום העבודה המוכר להם. כלומר מפנים יום שבו העובדים עושים פעילות שובר שגרה שמתקיימת במקום רחוק מהמקום שבו הם עובדים. מהם היתרונות של outdoor activity (ODT)? ריכזנו בשבילכם את היתרונות הכי בולטים אלה שלא משאירים ספקות. אחרי שתקראו על היתרונות הרבים לא יהיה לכם ספק כי זוהי הפעילות הנכונה בשבילכם.

1 הורידו את מפלס הלחץ אצל העובדים

אחת מהבעיות המרכזיות שמקשות על העובדים להתגבש היא שהם תמיד נמצאים בלחץ. הלחץ במקום העבודה עשוי לגרום לך שהעובדים לא יהיו פנויים על מנת להכיר אלה את אלה. במציאות שכזאת הגיבוש בין העובדים יהיה מינימלי עד כדי לא קיים בחלק מהמקרים. פעילות בחוץ מאפשרת לעובדים לראות כי יש דברים אחרים שלא קשורים בהכרח לשגרת העבודה. הפעילות הזאת מראה כי אפשר מידיי פעם לנקות את הראש על מנת לצבור כוחות לקראת המשך הדרך. זה שאתם צריכים להגיע להישגים במקום העבודה זה לא אומר שיהיה עליכם לעבוד כל הזמן. פעילות ODT מוכיחה כי הלחץ דווקא יפעל לרעתכם במקום לקדם אתכם למקום הרצוי.


2 פעילות ODT בהתאמה אישית

אף אחד לא מכריח אתכם לבחור פעילות אחת ספציפית לעשות בחוץ. פעילויות ODT הן רבות במיוחד, כל אחד יוכל לבחור את הפעילות שתהיה נכונה עבורו. הרי העובדים במקום עבודה אחד לא יהיו זהים לעובדים במקום עבודה אחר. מהסיבה הזאת בדיוק צריך לעשות התאמה שתאפשר לכולם להנות מאותה פעילות. לפיכך יהיה ניתן למצוא פעילויות שמתאימות בדיוק לאופי של העובדים שנמצאים בתוך העסק. זה מה שיאפשר להם להוציא את מירב התועלת מהפעילות שמטרתה לרקום חברויות חדשות ושיתופי פעולה יוצאי דופן. מה שלא היה קורה אם הייתם בוחרים פעילות בחוץ שבכלל לא הייתה מתאימה.


3 היכרות בסביבה ניטרלית לגמרי

מדוע העובדים במקום העבודה מתקשים ליצור חברויות בזמן שהם עובדים? כי בתוך מקום העבודה ישנה היררכיה שקשה מאוד להישאר אדישים אליה. גם אם מנסים לנפץ את ההגדרות הללו התוצאה תהיה אותה התוצאה כל פעם מחדש. לרוב בעלי תפקידים בכירים יתחברו לאלה שנמצאים במקביל אליהם במקום העבודה. מנגד בעלי התפקידים הפשוטים ימצאו את עצמם מתחברים לאלה שהם עובדים יחד איתם באופן שוטף. פעילות ODT נועדה על מנת לטשטש את ההיררכיה בתוך מקום העבודה לפחות לשעות שבהן כלם מבלים ביחד. תהיה אפשרות לראות את העובדים בסיטואציות שונות מאלה שיצא לכם להכיר.


4 הוצאה כספית מינורית ביחס לתמורה

 

פעילויות outdoor activity הפכו להיות פופולאריות כי הן לא דורשות השקעה כספית מרובה. מדובר על השקעה קטנה למדיי, כזאת שתהיה מתאימה לתקציב שעומד לרשותכם. גם עסקים קטנים יחסים יכולים למצוא את עצמם מוצאים פעילות ODT שלא תגרום להם להכניס את היד עמוק אל תוך הכיס. בעלי עסקים שרוצים לקיים פעילויות גיבוש באופן קבוע ימצאו את עצמם מוגבלים בכל מה שנוגע לתקציב שעומד לרשותם. כך שאת התירוץ הזה תוכלו להשאיר מאחור ברגע שמדובר על פעילות בחוץ שלא מחייבת אתכם לשלם סכומים שלא תוכלו לעמוד בהם.


5 לצאת ממקום העבודה ליום אחד לפחות

ההימצאות בתוך מקום העבודה לאורך כל ימות השבוע עשויה להיות מחניקה. מהסיבה הזאת העובדים מחכים לסוף השבוע על מנת שהם יוכלו לצבור כוחות לקראת השבוע הבא. עם זאת בשלב מסוים גם סופי השבוע לא יהיו מספיקים כדי שתהיה אפשרות להתאוורר ממקום העבודה שלא משתנה. פעילות outdoor activity מאפשרת לעובדים לצאת כל כמה חודשים ממקום העבודה לפעילות במקום אחר לגמרי. כל פעילות שמתקיימות בתוך מקום העבודה תהיה פעילות שקשה מאוד להפיק ממנה את המירב. פעילות ODT תהיה פעילות שקל לקצור ממנה את הפירות הרצויים כי היא מאפשרת חוויה שונה לחלוטין.

 

איך פעילויות ODT תורמות לתרבות ארגונית בחברה?

אחרי שהכרתם את היתרונות יהיה עליכם להבין איך פעילות ODT תורמת לבניית תרבות ארגונית בחברה. יציאה לפעילויות מחוץ למשרד זה דבר שבשגרה, כזה שהופך להיות מאוד פופולארי. עובדים שידעו כי העסק שהם עובדים בו מארגן פעילות בחוץ לכל העובדים יראו כי יש בו משהו מיוחד. תרבות ארגונית מאפשרת מקסום של העבודה, אך בו בזמן גם בניית מקום עבודה נעים וידידותי. ברגע שהעובדים יהיו מרוצים ממה שהם מקבלים, תהיה אפשרות להוציא מהם את המירב. כל עובד ימקסם את הפוטנציאל שטמון בו ויוציא אותו בקלות לידיי ביטוי בסיטואציות מגוונות.

שאלות נפוצות

פעילות ODT   – Outdoor Training היא מכלול שלם של פעילויות המתרחשות מחוץ לסביבה הטבעית של העובד, זאת בניגוד לפעילות IDT שהיא פעילות אשר מבוצעת בתוך הסביבה הטבעית של העובדים והיא פעילות חנוכית.

בין שעתיים ל-שש שעות.

פעילויות odt מיועדת ליצור מרחב פעולה אשר מאפשר ללמוד עבודת ניהול ופיתוח עבודת צוות, בדרך מקורית ויחודית.

מנחים מקצועיים עם ידע רחב בעלי ותק של עשרות שנים.

פעילות זו תורמת לגיבוש העובדים, נותנת תחושה של חופש ושחרור, גיבוש והעצמת הקבוצה ומעודדת חשיבה יצירתית.

התחל שיחה
1
צריכים עזרה?
שלום!
איך אוכל לעזור לכם?
Call Now Button