לוגו אתר

משחקי גיבוש קלילים ופעילות היכרות לצוות

משחקי גיבוש קלילים

למשחקי חברה יש המון יתרונות כאשר אנחנו רוצים להכיר ולהתחבר אחד לשני, הם שוברים את הקרח מייצרים אמון ויש בהם המון כיף והנאה, הכנו עבורכם רשימה של משחקי גיבוש קלילים שתוכלו להתחיל כבר עכשיו עם חברים מהבית, מכרים לעבודה ופעילות גיבוש למורים בבית הספר.

הנה חלק מההיתרונות שיש למשחקי גיבוש לקבוצה:

 • בונה אמון
 • הרבה כיף
 • משפר את הבריאות המנטלית
 • מעלה את הביטחון
 • מעודד יצירתיות
 • משפר את התקשורת
 • מזהה מנהיגים
 • מגלה כישרונות חבויים

משחקי היכרות לקבוצה שוברי קרח

קרייזי שלום #1 

בקשו מהמשתתפים להסתובב בחדר ולהגיד אחד לשני שלום בדרך מקורית עם תנועות גוף, פרצופים וקולות – הכול חוץ מאשר להגיד את המילה: "שלום".

תוצאה : יוצר אווירה קלילה ומשעשעת ברגע ומשחרר את המשתתפים

קרייזי שלום #2

בקשו מהמשתתפים להגיד שלום עם אברים בגוף. למשל: מרפק למרפק, ברך לברך. אם אתם רוצים לדד אינטימיות בקבוצה אפשר גם אף לאף וכדומה – כמובן מבלי להגיד את המילה שלום.

תוצאה: משחרר, משעשע, מעלה את האנרגיה בין המשתתפים

שלום בפרגון

בקשו מהמשתתפים להסתובב בחדר וללחוש למי שפוגשים מילה טובה באוזן. לדוגמא: "אילו עיניים יפות יש לך" או "המשקפיים שלך מדליקים" או "מת על החיוך שלך" וכדומה.

תוצאה: יוצר אווירה נעימה, מקרב, שובר קרח

לתת לאחר את החלום שלי (יש צורך בבלונים)

המשתתפים מפוזרים בחדר. כל אחד מקבל בלון ומנפח אותו. מבקשים מהמשתתפים לעצום את העיניים, להניח יד אחת על הלב ולחשוב: מה הם מזמינים לעצמם להיום? איזו איכות הם מזמנים לעצמם ?

(רוגע, בריאות, אהבה, שמחה, התלהבות, אנרגיה ועוד).

את מה שהם רוצים הכי הרבה, עליהם להעניק לאחר תוך החלפת הבלון. עושים זאת כמה פעמים ומעבירים הלאה את מה שקבלתי: אם קבלתי אהבה אני אעביר אהבה עם הבלון.

תוצאה: פותח את הלב, משמח, שובר קרח ,מגבש

אמת ושקר

תן לכל חבר צוות ארבעה פתקים זהים. הנחו אותם לרשום שלוש אמיתות ושקר אחד. השקר צריך להיות אמין במידה מסוימת (כלומר לא "הייתי במאדים"), הפתקים של אמת והשקר שלא יהיו פוגענים או גסים. הסתובב בקבוצה, אחד בכל פעם, ובקש מהם לקרוא את האמת והשקר בסדר אקראי. כאשר הם מסיימים, הצוות צריך לדון אילו הם חושבים שהן האמיתות ואילו השקרים.

תוצאה: תרגיל זה מתאים לקטגוריית "להכיר אחד את השני". למוחצנים אין קושי להכריע את עצמם, אבל מופנמים נשארים לעתים קרובות בגדר חידה, שקועים בשתיקה. תרגיל זה נותן להם בסיס שווה לחשוף עובדות על עצמם, כמו גם לחשוף את ההנחות שאחרים עשו. המשתתפים לומדים על אחרים וגם לומדים על עצמם דרך השקרים שהם חשבו שהם נכונים.

מעגל השמות

יושבים במעגל. כל אחד אומר את שמו בצליל משעשע ועושה תנועה מוקצנת כולם חוזרים אחריו.

תוצאה: משעשע, עוזר להכיר את השמות, מגבש

התקשרו 054-464-0468 כבר עכשיו ויחד נבנה יום כיף או ערב גיבוש שבאמת מגבש.

משחקי גיבוש קלילים יתרונות
משחקי גיבוש קלילים יתרונות

משחקי גיבוש ופעילות היכרות בישיבה

לפתור פאזלים

זה יכול להיות פאזל בדרגת קושי נמוכה כמו סט של 100 חלקים, או טיזר מוח שדורש חשיבה וסיעור מוחות בקול רם. תנו פאזל אחד לצוות שלכם, ואם אתם מרגישים שאתם רוצים לאתגר עוד קצת, תנו להם מגבלת זמן להשלים את המשימה. המפתח הוא שכולם צריכים לתרום להצלחת הפרויקט.

לאחר שהם סיימו או שהזמן אוזל, הקדישו רגע להרהר בחוויה. שאלו את הצוות: מה הייתה האסטרטגיה שלהם לפתור את הפאזל? מי עשה מה? למה הם קיבלו את ההחלטות שהם קיבלו? מתן אפשרות לכל אחד לחשוב על התהליך שלו עשוי להדגיש נקודות מבט או חוזקות ייחודיות אצל כל אדם – או לפחות להוביל לשיחה מאירת עיניים.

לספור עד 20

זה סופר פשוט ונהדר אם אתה רוצה להקדיש כמה דקות לחיבור.

תן לכולם לשבת במעגל. כל אחד יכול להתחיל את הספירה או לומר מספר בכל עת, המטרה היא לספור מאחד עד 20. עם זאת, אם שני אנשים קופצים באותו זמן כדי להגיד את אותו מספר, הספירה מתחילה מחדש. המשחק הזה דורש מחברי הצוות לא רק להיות מודעים לדינמיקה הקבוצתית, אלא לעבוד יחד – עם תקשורת מוגבלת – כדי להגיע לסוף.

מעגל מחמאות

ישנן וריאציות שונות שאתה יכול לעשות על זה כדי לעודד את הצוות שלך להביע הערכה זה לזה. אפשרות אחת היא שאתה יכול פשוט להקדיש חמש דקות לכך שאנשים יחמיאו זה לזה, כל מה שעולה בראשם (אם אתה המנהל, כדאי שתתחיל לגלגל את הכדור!). זה יכול להיות קל כמו לומר, "רציתי להגיד לאלון שאהבתי את ההצעה שלו השבוע" או "צעקה גדולה לדני על שהביא אוזני המן בשבוע שעבר. או שאתה יכול להסתובב ולבקש מכל אדם לפנות לחבר לעבודה מימינו, כך שלכולם תהיה הזדמנות להשתתף ולקבל מחמאה.

סשן סיעור מוחות

בניית צוות בהחלט יכולה להיות ממוקדת בעבודה, ולעתים קרובות זה הסוג הטוב ביותר. המפתח הוא להפוך את מפגשי סיעור המוחות האלה לפחות על הישגים יומיומיים ויותר על יעדי צוות גדולים יותר. אולי אתה רוצה לתאר את מדדי ה-KPI שלך לשאר הרבעון. אולי אתה רוצה להעלות כמה רעיונות חדשים לקמפיין הקרוב. אולי האסטרטגיה של הצוות שלך מרגישה נדושה ואתה מחפש דרכים לרענן אותה.

לא משנה מה המטרה שלך, נסה לארגן את השיחה שלך באמצעות אחת מההצעות הבאות:

 • לוח רעיונות: הצורה הפשוטה ביותר של סיעור מוחות. תנו לכולם סדר יום מבעוד מועד, ובקשו מהם להגיע לפגישה עם שלושה עד חמישה רעיונות. דבר איתם, ובקש מאנשים לתרום מחשבות, שאלות או חששות נוספים.
 • אגרוף לחמש: בקש מכולם לחשוב על פתרונות לבעיה, ואז לעבור עליהם אחד אחד על ידי הרמת אגרוף או מספר אצבעות עד חמש. אגרוף אומר שאתה לא מרוצה מהרעיון וחמש אצבעות למעלה אומר שאתה חושב שזה רעיון מצוין. לאחר מכן, בקש מכולם לומר את הטענה שלהם מדוע בחרו באצבעות שהם בחרו.
 • הלך טוב, הלך בסדר, אפשר היה לעשות יותר טוב: בקש מכולם לרשום על פתקים דברים שהם חשבו שהלכו טוב, דברים שהם חשבו שהלכו כשורה ודברים שלא הלכו טוב או שאפשר היה לעשות טוב יותר, ובצע מיון לפי הקטגוריות שלהם. לאחר שכל הרעיונות על השולחן, דברו עליהם והעלו פתרונות פוטנציאליים לאזורים הבעייתיים.

חשיפה וסיפור

זו יכולה להיות דרך מצוינת לגרום לצוות שלך להתפאר קצת בהישגים שלהם, ולעודד אותם להישאר מעודכנים במה שכולם עובדים עליו.

דוגמה מצוינת שניתן לעשות היא שיום אחד בחודש, צוות מסויים מארח פגישה פתוחה שבה לכל אחד בחברה יש אפשרות להסתכל ולבדוק את המוצרים האחרונים שלנו "נשלחו" או שהושלמו – תוך כדי "לגימה" ממשקאות אלכוהוליים או לא אלכוהוליים.

אתה יכול לעשות זאת גם בקנה מידה קטן. אם אתם צוות של שניים או שלושה, הקדישו כמה דקות בשבוע או פעם בחודש להיפגש ולהדגיש משהו שכל חבר עובד עליו, ואפשרו לאנשים לשאול שאלות, לתת הצעות ולהציע משוב חיובי.

היתרונות של משחקי גיבוש קלילים

כאשר אנו שומעים את המונח 'גיבוש צוות', אנו נמשכים באופן מיידי למילה 'צוות' ואז מה אפשר לעשות כדי לעזור ל'צוות' הזה להשתפר או לצמוח.
מבחינתי, בניית צוות היא הבנה, הערכה, פיתוח ומקסום האנשים בצוות שלך, וגם את הצוות כקבוצה מאוחדת.

אם זה יקרה, אז לא פעם, יהיה לך צוות פרודוקטיבי, יעיל, מלא מוטיבציה ומאושר.

בין אם עבור מועדוני ספורט או עסקים, בניית צוות חשובה ותתרום לביצועים הגבוהים הכלליים של הקבוצה.

כשאנחנו מתחילים שנה חדשה, הנה מה שאני רואה הם 12 יתרונות מרכזיים שכל עסק, ארגון או מועדון ישיגו על ידי ביצוע תוכנית לבניית צוות.

1. עבודת צוות

אירועי בניית צוות יוצרים את הזמן להתמקד בחשיבות עבודת הצוות ובמה שצריך כדי להפוך אותך לצוות טוב יותר. למידה כיצד לעבוד יחד בצורה יעילה תיצור יעילות וידע כיצד לנהל אחד את החוזקות והחולשות של זה.

2. תקשורת

תקשורת טובה חיונית לצוות בעל ביצועים גבוהים. בניית צוות יכולה לעזור לשבור מחסומים בתקשורת וגם לנצל טוב יותר צורות תקשורת מילוליות ולא מילוליות.

3. מנהיגות

כל הצוותים זקוקים להנהגה מאחד או מכל החברים בצוות. פעילות גיבוש צוות מובנית תזהה איכויות מנהיגות אצל אנשים ותדגיש תחומים בהם כל הצוות יכול לתרום כמנהיגים.

4. כיף

לעתים קרובות מתעלמים מהטבה הזו, אבל אני מאמין שהיא אחת החשובות ביותר שיש בכל מקום עבודה. אירועי גיבוש יחזקו את הערך של יום כיף במקום העבודה ואיזה תוצאות משמעותיות ניתן להשיג בפועל כאשר מדובר בכיף.

5. ביטחון

אמון חל על כל משימה שמישהו לוקח על עצמו, ובכך יביא להישגים משמעותיים בתוצאות. השתתפות בתרגילי בניית צוות במצב נוח ולא מאיים תעזור לפתח אמון בעצמך ובאחרים.

ניווט מהיר לצפייה במשחקים
חיפוש

לשיחת ייעוץ חינם ללא התחייבות

מגוון פעילות גיבוש
התחל שיחה
1
צריכים עזרה?
שלום!
איך אוכל לעזור לכם?
Call Now Button