לוגו אתר

פעילות IDT חווית גיבוש אחרת

פעילות IDT

מדוע פעילות (I.D.T (in door training מאוד חשובה? כשמדובר בניהול עסק או מדידת הצלחה בתוך ארגון, אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לזכור הוא הפרודוקטיביות. ברמה הבסיסית, כל העסקים מנוהלים על ידי עובדים ולא על ידי ההנהלה הבכירה, והיעילות של עובדים אלו קובעת את הצמיחה וההצלחה הכוללת של העסק.

באופן דומה, פרודוקטיביות קשורה באופן מהותי לשביעות רצון העובדים. אינספור מחקרים ומאמרים מדעיים מצביעים על כך שכוח עבודה מאושר הוא כוח עבודה פרודוקטיבי, אז איך אתה יכול להבטיח שהעובדים שלך יהיו כמה שיותר מרוצים ובעלי מוטיבציה?

פעילות IDT הן דרך מבריקה להתמודד עם זה. לאירועי גיבוש צוות מתוכננים היטב יש את הכוח להמריץ כוח עבודה ולבנות תחושת אחדות בתוך הארגון, להגביר את המורל תוך סיוע לאימון ופיתוח מיומנויות שיועילו לעסק.

איך גיבוש צוות עובד?

בניית צוות היא טכניקה וסגנון אימון שנועדו לקרב אנשים ולטפח תחושת אחדות. כל צוות, ללא קשר לתחום או סביבה, חייב לשתף פעולה ביעילות כדי למצות את הפוטנציאל שלו.

זיהוי והפקת המרב הכישורים והיכולות של הצוות יכולה להיות מאתגרת. זה הופך להיות יותר מאתגר כאשר אתה מבין שקשה מאוד לטפח אמון והבנה באופן מלאכותי. צוות אפקטיבי דורש בניית מערכות יחסים טבעיות ואמיתיות לפני שיוכל להיות במיטבו.

הדרך העיקרית להשיג את אפקט בניית הצוות הזה היא באמצעות משימות בונות ומאתגרות. הכיף הכרוך בפעילויות בניית צוות עוזר למשתתפים להיפתח ולתפוס את תשומת הלב שלהם, בעוד שהאתגר מחייב את המשתתפים לחקור את מערכי הכישורים שלהם, להכיר אחד את השני ולעבוד כיחידה מגובשת כדי להתמודד עם הבעיה שעל הפרק.

 

יתרונות של פעילות IDT

פעילויות גיבוש צוות בחלל סגור מעוצבות היטב ונותנות לעובדים מקום לגדול ולעסוק אחד עם השני הרחק מסביבת העבודה הרגילה. להלן שלושה מהיתרונות העיקריים שיכולים להיות לאירוע גיבוש צוות יעיל עבור העסק שלך.

1 – מעלה את המורל

כמו בכל סביבה שמלאה באנשים שונים, עסקים הם מערכת אקולוגית עדינה. שינויים בהתנהגות וברגש עלולים לגרום במהירות לאפקט אדווה בכל הארגון, שעלול לפגוע בפריון ובתקשורת.

זה נכון במיוחד אם אנשים מרגישים שהמטרה שלהם בארגון מיושנת או שמטרת הארגון אינה מתיישרת עם הערכים שלהם. חברי צוות שאיבדו את התשוקה שלהם לעסק מטפחים לעתים קרובות בלי כוונה את אותה תחושה אצל החברים לעבודה, מה שעלול להפוך במהירות לנושא כלל החברה. כשהמורל בשפל, אתה עלול להתחיל לראות ירידה בפריון, בהכנסות ובצמיחה העסקית הכוללת.

בניית צוות עוזרת לשבור ביעילות את המונוטוניות של שבוע העבודה, ומעודדת מעסיקים להפגין הערכה לצוות שלהם באמצעות פעילותIDT מהנה של בניית צוות. זה נותן לעובדים מקום לנשום ולהעריך שוב את המעסיק שלהם, וממריץ מחדש כל תשוקה לארגון ולערכים שלו.

באותו אופן שבו רגשות שליליים יכולים להתפשט במהירות ברחבי העסק, רגשות חיוביים יכולים לעשות את אותו הדבר. הגברת המורל שמגיעה עם פעילות בניית צוות יכולה להפוך את העניינים במהירות בעסק לטובים יותר.

2 – מתאים לכל מזג אוויר

לרוב בפעילות גיבוש בחורף קשה לעובדים לבצע פעולות בגלל שקר להם ואילו בקיץ חם להם מידי כאשר מבצעים פעילות פנימית זה מנטרל את העיסוק בקר לי או חם לי ויכול להפנות את כל תשומת הלב לקבוצה ולתכנים. בעוד בחוץ מאבדים את הריכוז בפעילות בפנים זה עוזר לריכוז.

בעוד פעילות בחוץ אני לא מרגיש תחושה של פרטיות ויכולת להיות חופשי ומשוחרר בתוך חלל סגור אני מרגיש יותר בטוח ומשוחרר.

3 – אימון

בעוד שהלב של בניית צוות מתרכז בטיפוח צמיחה ואחדות, אחד היתרונות הגדולים של פעילות בניית צוות מתוכננת היטב הוא שהיא יכולה לשמש כהזדמנות אימון מבריקה.

קורסי הכשרה ותכניות רבות מתמקדים בסגנון למידה מסורתי, עם הרצאות ומצגות המנתחים נושאים ומפרקים אותם לחלקים קטנים יותר כדי להקל על ההבנה. עם זאת, מיומנויות מסוימות אינן מתאימות לסגנון האימון הזה. במיוחד, לא ניתן ללמד מיומנויות כמו מנהיגות, פתרון בעיות, ניתוח ועבודת צוות רק בקורס – הם צריכים להיות מנוסים ולתמוך בעבודת תיאוריה. ימי גיבוש צוותים מהווים הזדמנות מבריקה לעובדים שלך לבדוק ולפתח את המיומנויות החיוניות הללו.

ניתן להתאים את פעילויות בניית הצוות שלנו לתוצא למידה ספציפי. אם הניתוח שלך מראה שהעסק שלך נאבק בתקשורת ומנהיגות, אתה יכול למצוא במהירות אירוע לבניית צוות שמשרת את שתי תוצאות הלמידה, ועוזר לצוות שלך לתרגל את המיומנויות הללו ובו זמנית להפוך לצוות מאוחד ויעיל יותר.

4 – אחדות

אחדות ומנטליות צוותית כוללת תפקיד גדול בהצלחת העסק. אם אתה מעודד באופן אקטיבי נאמנות ושיפור תקשורת, רוב הסיכויים שהארגון שלך יהיה בדרך לפעולה עסקית יעילה.

באופן דומה, עבודת הצוות שמתורגלת ונבנית באמצעות פעילויות בניית צוות פנימיות היא בסיסית בשיפור שביעות רצון העובדים, שכן יצירת קשרים אישיים עם עמיתים לעבודה יכולה לשפר באופן דרמטי את סביבת מקום העבודה.

5 – תשומת לב

פעילויות בחלל סגור מאפשרות לנו לקבל את תשומת הלב של האנשים, מה שלרוב קורה דווקא בפעילות ODT (פעילות בחוץ) שם יש לנו המון הסחות דעת, כאן העובדים מחוברים ומקשיבים לפעילות ומרוכזים.

לחצו כאן למעבר לסדנאות מבוקשות

סדנאות IDT מומלצות של גיבוש איכותי

  1. המקשיבה – עוצמת ההקשבה : רמה חדשה של גיבוש סדנת הקשבה מזמינה את המשתתפים לגלות את רזי ההקשבה האמפטית. ההקשבה אשר נולדת מתוך רצון כנה וכוונה טובה להקשיב לעצמי ולאחר ולשמוע לא רק את המילים אלה לא פחות מכך את המנגינה. אותו חלק שכולנו כל כך כמהים שיקשיבו לו. באמצעות מגוון תרגילים מפתיע ומלמד המשלב שיטות עתיקות וחדשות נגלה את חכמת ההקשבה ונאמץ אותה אל חיינו.
  2. המתואמת – רוצים להעביר מסר בדרך לא ישירה וחווייתית בנושאים ממוקדים הקשורים לארגון כמו למשל: תשומת לב לחלוקת תקציב בין מחלקות. שיתוף פעולה בין מעגלים שונים בארגון ויצירת הרמוניה ולא תחרות הורסת כמו: אנשי פס הייצור , אנשי האספקה, משווקים והנהלה וכדומה. מאבקי כוח סמויים בין מנהלים בדרג ביניים הגורמים לדיס הרמוניה ולהעדר תפוקה. העדר יצירתיות וקושי מפני שינוי.התמודדות עם שינויים ארגוניים.קושי בהנעה (מוטיבציה) ועוד.
  3. המרגיעהבעולם התחרותי והפכפך שאנו חיים בו כיום כמה רגעים של רוגע ושלווה הם יקרים מפז. בסדנא נחווה את העוצמה של רגיעה עמוקה ונלמד טכניקות מגוונות ואפקטיביות ביותר לרגיעה. נלמד מה קורה לגיבוש צוותי כאשר אנו באים לפעילות משותפת מתוך רגיעה ערה.נגלה את עוצמת גלי אלפא(תדר במוח בזמן רגיעה.)לשיפור יכולת היצירתיות והעצמת יכולת הריכוז שלנו.(הוכח מחקרית).
  4. הסומכת – סדנה זו מציעה סדרה שלמה של התנסויות אשר מזמינות את המשתתפים לגלות את הכוח לסמוך על האחר. בדרך חוויתית מרגשת , משעשעת ומפחידה לעיתים נגלה את עוצמה האמון באחר ומה היא יכולה להביא לחיינו ולשיתוף הפעולה בינינו לעמיתינו.ההפתעה הגדולה היא כמה חופש יש במקום בו אני מניח לעצמי לסמוך על האחרים וכמה הקלה לחלק את העומס ולהקטין את הלחץ והמתח.
  5. קריזיקה – סדנת צחוק השתטות והומור משעשעת בטירוף. מיוחדת לפורים עד לא ידע. מזמינה את המשתתפים לאתגר מרתק של לוותר על לעשות חשבון לאחרים. הפעילות מורכבת מאין סוף משימות ומשחקי אימפרוביזציה היוצרים מצבים קומיים בסגנון הנונסנס מצחיקים בטירוף.
  6. השילוב המושלם – בא לכם פעילות מיוחדת שונה ומפתיעה ? משהו שונה שעוד לא הרגשתם?! בא לכם להתפוצץ מצחוק כמו שלא צחקתם מעולם ? בא לכם להתרגש בטירוף ? ולצאת יותר מלוכדים ומגובשים כצוות ? השילוב המושלם שעתיים המתאימות לכל פעילות כיף וגיבוש , ערב גיבוש יום גיבוש או כל פעילות אחרת.

לחצו כאן למעבר לסדנאות מבוקשות

 

הצצה לחלק מפעילות IDT ומשחקים שאני מעביר

משחקי IDT
משחקי IDT

פלונטר הצחוק: במשחק זה, ככל שכמות האנשים גדלה כך המשחק הופך משעשע ומיוחד עוד יותר! מבקשים מכל המשתתפים לעמוד במעגל ולהחזיק ידיים.

החוק הכי חשוב במשחק: לא עוזבים ידיים בשום אופן! עכשיו מבקשים משני משתתפים העומדים זה לצד זה לנתק ידיים, להתערבב וליצור פלונטר משני הצדדים. כלומר, להיכנס בין האנשים וליצור פלונטר הכי גדול שאפשר – בזהירות, בלי שהידיים של האחרים מתנתקות. אחר כך מבקשים מהשניים לחזור ולחבר ידיים. אז,

שואלים את הקבוצה: תוך כמה זמן תצליחו לחזור למצב הראשוני של מעגל פתוח? נניח שמחליטים על חמש דקות. מכוונים שעון עצר, שמים מוזיקה, ומעודדים אותם להתחיל. העניין הוא שאסור להם לדבר זה עם זה! מותר להחליף מסרים רק בפנטומימה. עם כל דקה שעוברת מכריזים: חלפה דקה. אם לא הצליחו לצאת מהפלונטר בזמן, מזמינים אותם לחשוב מחוץ לקופסה, יש דרך מאד פשוטה לצאת מהפלונטר…

תוצאה: מאתגר, משעשע, מגבש, מלכד

 

השטיח המעופף: (יש צורך במחצלת שתוכל להכיל את כל המשתתפים כשהם עומדים על המחצלת בצפיפות) מבקשים מהמשתתפים לעמוד על המחצלת. מודיעים להם שהם עומדים על רפסודה ומסביבם ים שורץ כרישים ואסור לאף אחד לרדת מהמחצלת. שואלים אותם האם יוכלו להפוך את המחצלת מבלי שאף אחד ירד ממנה ותוך כמה זמן יבצעו את המשימה. מכוונים שעון עצר ומכריזים על כל דקה שחולפת.

תוצאה: מקרב, מחמם את האווירה ,משעשע ומפתיע, מאתגר ויוצר שיתוף פעולה מרתק בקבוצה

 

מה הסדנאות שלי יעבירו אתכם?

האם אתם מוכנים לבאנג׳י רגשי? אני מעביר פעילויות גיבוש מתוך העצמת החיובי, אני יוצר חוויות רגשיות חיוביות ועמוקות, דמיינו חבר לעבודה  שמסתכל לכם בעינים ומדבר אתכם ממש מלב אל לב בפתיחות מלאה, אין דבר יותר מחבר ומגבש מזה, הסדנאות שלי מתאימות לכל אחד, החל: מאנשי הייטק, עובדי ייצור, מערכת הבריאות ואנשי הוראה לעובדים חדשים וותיקים כאחד. מה שהאדם הכי רוצה בעולם זה שיראו אותו ויאהבו אותו וזו בדיוק החוויה שאני מזמין אתכם אליה.

למה גיבוש איכותי עם אלון שפריר?

כמו שרבים מהלקוחות שלי אומרים – ״סוף סוף גיבוש שבאמת מגבש״

30 שנה של פיתוח כלים לאושר ושמחה מתוך היכרות עם מעולמות תוכן רבים ומגוונים , הנחייה מלאת כריזמה,רגישה ומאפשרת של אוכלוסיות מגוונות , ארגונים וחברות לב רחב עם הרבה נתינה , מעל ומעבר למצופה , תמיד משאיר טעם של עוד בפה ! כל פעילות עם אלון היא מתנה לחיים! המודל שפיתח אלון הוא יישומי , מעשי ,פשוט,קל לביצוע ונותן מענה הוליסטי לארגון ולפרט וניתן לבצע אותו בידיים שלנו! מניסיונו העשיר של אלון : "ללא תרגול לא יהיה שינוי "

לחצו כאן למעבר לסדנאות המבוקשות

פעילות IDT יכולה לעזור ליצור קשרים משמעותיים בין חברים לעבודה. לצד מערכות היחסים הללו מגיע יותר סיפוק ואושר בעבודה, אשר בתורם מעודדים פרודוקטיביות מוגברת, חדשנות ותחושת מטרה רבה יותר. יחד עם זאת, המיומנויות הרכות שמתורגלות ומפותחות באמצעות פעילויות בניית צוות יכולות לעזור עוד יותר להגביר את איכות העבודה שהצוות שלך מייצר.

אהבתם? שתפו עם חברים
חיפוש

לשיחת ייעוץ חינם ללא התחייבות

מגוון פעילות גיבוש
ניווט מהיר

תפריט מסעדת הצל – בנים

תפריט לצהריים את הארוחה נפתח בפוקאצ'ה לצד שמן זית ובלסמי טחינה “ הר ברכה “ סלט עלים ירוקים חציל “מדורה” טחינה, סילאן ושקדים קלויים פלפלים

ארוחת צהרים כשרה ומעולה בגושן

תפריט צהריים 1 גושן  מבחר מנות ראשונות (ללא הגבלה-עד קבלת המנות העיקריות)  כבדי עוף-צלויים על פירות מקורמלים. לליפאפ כנפיים בציפוי פנקו עם רוטב פורט אנטי

התחל שיחה
1
צריכים עזרה?
שלום!
איך אוכל לעזור לכם?
Call Now Button