לוגו אתר

9 טיפים שיעזרו לכם בהתפתחות אישית בעבודה

9 טיפים שיעזרו לכם בהתפתחות אישית בעבודה
 • כישורי התפתחות אישית יכולים להיות כישורים רכים או טכניים.
 • בחר אילו מיומנויות לפתח על ידי ביצוע ניתוח עצמי בתחומים שלך לשיפור כישורים נחוצים כדי להתקדם בקריירה או בתעשייה שלך.
 • התמקד במיומנויות הניתנות להעברה שהופכות אותך למועמד תחרותי בכל עבודה.

התפתחות אישית היא הפעולה המתמשכת של הערכת מטרות וערכי החיים שלך ובניית הכישורים והאיכויות שלך כדי למצות את הפוטנציאל שלך. הם יכולים לתרום לבגרות, להצלחה ולסיפוק שלך. אנשים רבים מחזקים את כישורי ההתפתחות האישית שלהם במהלך חייהם כדי לשפר את עצמם ולהגיע ליעדים שלהם. הם יכולים לעשות זאת באמצעות חינוך, ייעוץ ממנטור, עזרה עצמית ועוד.

במאמר זה, נתאר כמה מכישורי הפיתוח האישיים החשובים ביותר שיכולים לעזור במסע שלך להיות מסוגל ובטוח יותר.

מהם כישורי התפתחות אישית?

מיומנויות אלה הן תכונות ויכולות שעוזרות לך לצמוח הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית. במילים אחרות, הם כישורים שעוזרים לך לטפח את ההתפתחות האישית שלך. הבנה ושיפור של כישורים אלה יכולים לעזור לך למקסם את הפוטנציאל שלך. תהליך זה מכונה גם התפתחות עצמית או צמיחה אישית.

מדוע כישורי התפתחות אישית חשובים?

כישורי אלה חשובים מכיוון שהם מאפשרים לך ליצור תוכניות אסטרטגיות וטקטיות לצמיחה אישית ומקצועית לקראת המטרות שלך. זה יכול להיות מועיל לחדד את כישורי הפיתוח האישיים כך שתוכל להכניס אותם באופן טבעי לשגרת היומיום שלך ולהשתמש בהם כדי:

 1. השגת יעדים אישיים וקריירה
 2. התקדמות בקריירה
 3. משפר את החוזקות והכישרונות שלך
 4. לתעדף את עצמך
 5. מביא להגשמה וסיפוק

דוגמאות למיומנויות התפתחות אישית

מיומנויות התפתחות אישית יכולות להיות תכונות שכבר יש לך או כאלה שאתה יכול להשיג באמצעות חינוך והכשרה. אנשים יעריכו כישורי התפתחות אישית שונים בהתאם למטרותיהם, אך הנה כמה דוגמאות למיומנויות שאנשים נוהגים לתרגל כדי להקל על צמיחה אישית:

 • תִקשׁוֹרֶת
 • בין אישי
 • אִרגוּן
 • פתרון בעיות
 • ביטחון עצמי
 • הסתגלות
 • יושרה
 • מוסר עבודה
 • מַנהִיגוּת

תִקשׁוֹרֶת

תקשורת כוללת את היכולת שלך לדבר, לכתוב ולהקשיב. בעזרת כישורים אלה, אתה יכול להבין מה אחרים אומרים ומרגישים וגם להעביר את הרעיונות והרגשות שלך. אנשי תקשורת טובים יכולים לדבר בבהירות ובביטחון, תוך שימוש בטון חיובי ומתאים למצב.

בין אישי

המכונה גם כישורי אנשים או כישורים חברתיים, כישורים בין אישיים הם התנהגויות ותגובות מילוליות ולא מילוליות לאינטראקציות עם אנשים אחרים. הם משפיעים על היכולת שלך לבנות מערכות יחסים ולעשות רושם על אחרים במצבים חברתיים.

אִרגוּן

כישורי ארגון כוללים את הסדר של המרחבים הפיזיים והדיגיטליים שלך, כמו גם את היכולת שלך לתכנן, לתזמן ולתעדף. ארגון טוב יכול לעזור לחסוך זמן, למנוע תקלות שגויות ולשפר את היעילות.

פתרון בעיות

פתרון בעיות הוא היכולת שלך להתמודד עם מצבים מאתגרים או מפתיעים. פותרי בעיות טובים יכולים להישאר רגועים כשהם נתקלים במכשולים ולהעריך את כל האפשרויות שלהם כדי למצוא את הפתרון הטוב ביותר.

ביטחון עצמי

ביטחון עצמי הוא האמונה ביכולות, בפעולות ובהחלטות שלך. אם יש לך אמון בעצמך, אולי יש לך סיכוי גבוה יותר לרדוף אחרי יעדים שאפתניים, לנסות דברים חדשים ולהאמין שאתה יכול להצליח.

הסתגלות

הסתגלות היא היכולת שלך להסתגל במהירות ובקלות לדברים חדשים. אנשים שמתמודדים היטב עם שינויים מסתדרים לרוב עם מגוון אישיות ומשגשגים בכל סביבה. הם יכולים להישאר רגועים גם במצבים מפתיעים.

יושרה

אנשים נוטים לסמוך על מי שישר ועומד על הערכים שלו. יושרה פירושה לעשות מה שנכון ולומר את האמת, גם אם זה מציב אתגרים. היושרה יכולה להוביל למוניטין טוב ולהזדמנויות לקידום.

מוסר עבודה

מוסר העבודה כולל לא רק עבודה קשה אלא גם אמינות, אחריות, איכות, נחישות ומשמעת. אנשים עם מוסר עבודה טוב נוטים להיות פרודוקטיביים בעבודה ובעלי גישה חיובית.

מַנהִיגוּת

מנהיגות היא היכולת להנחות אנשים. מנהיגים טובים יכולים להניע אחרים ולעזור להם להגיע למטרה משותפת. הם בונים ביטחון עצמי ומשפרים את המורל.

כיצד לשפר את כישורי ההתפתחות האישית שלך

אתה יכול לשפר את כישורי ההתפתחות האישית שלך על ידי לימוד שיעורים, למידה מהאנשים סביבך, השגת כישרונות חדשים ושיפור של כישרונות קיימים. עקוב אחר ההנחיות הבאות כדי לפתח את עצמך באופן אישי:

 1. להתגבר על הפחדים שלך. פחד יכול למנוע ממך לגדול ולהתקדם. אם אתה מפחד מלדבר בציבור, למשל, קח שיעור או הצטרף לקבוצה שעוזרת לאנשים להיות דוברים טובים יותר בציבור. אם אתה מפחד מלקחת סיכונים, מצא מנטור שיוכל לעזור לך לקבל החלטות טובות ולבנות את הביטחון שלך. גדל ותלמד על ידי ניסיון של דברים שאולי לא נוח לך לעשות. אם אתה ביישן, נסה להתחיל שיחה או להציג את עצמך בפני אנשים חדשים בקבלת פנים או בסדנה.
 2. לקרוא. קריאה יכולה להרחיב את הידע ואת אוצר המילים שלך ולעדכן אותך. זה גם יכול לעורר את המוח שלך ויכול לשפר את כישורי החשיבה הביקורתית שלך. נסה להציב יעד לקרוא לפחות מאמר חינוכי או מוטיבציה אחד ביום, או ספר אחד בחודש.
 3. ללמוד משהו חדש. למד מיומנות או נושא חדש, בין אם אתה עושה זאת בעצמך או נרשם לשיעור. אתה יכול, למשל, לקחת קורסים כדי ללמוד שפה אחרת, תוכנה חדשה או איך לכתוב בצורה יצירתית. שקול לצפות בסמינר מקוון בנושאי פיתוח מקצועי כגון יזמות או שיווק במדיה חברתית.
 4. בקשו משוב. פנה לבן משפחה, חבר, עמית או מנהל, ובקש מהם לתת לך משוב על פרויקט או הישג אחרונים. השתמש בהערות החיוביות שלהם כמו גם בביקורת הבונה שלהם כדי למצוא דרכים להשתפר. לפעמים אתה צריך דעה חיצונית ובלתי משוחדת כדי לקבל פרספקטיבה אחרת.
 5. התבונן באחרים. צפה ולמד מהאנשים שנותנים לך השראה. זה יכול להיות מישהו שאתה מכיר, כמו מפקח, בן משפחה או איש ציבור. זהה את התכונות שאתה מעריץ בהן, ונסה לשחזר את אלה בעצמך.
 6. רֶשֶׁת. על ידי אינטראקציה עם סוגים רבים של אנשים, אתה יכול ללמוד רעיונות חדשים ולהבין כיצד לתקשר ולעבוד עם סוגי אישיות שונים. אתה יכול גם לפגוש אנשים ולפתח מערכות יחסים שעשויות לעזור לך בעתיד. רשת דרך ארגונים בתעשייה וקבוצות עניין משותפות, או השתתף בכנסים ואירועים בנושאים שמעניינים אותך.
 7. לנהל יומן. כתיבה ביומן כל יום או שבוע יכולה לעזור לך להשיג מודעות עצמית ולהרהר על אירועים אחרונים, החלטות ושיחות. אתה יכול לנהל יומן פרטי בכתב יד, או שתבחר לשתף את המחשבות והחוויות שלך על ידי בלוג. השתמש בו כדי להגדיר ולהעריך יעדים והתקדמות.
 8. לְהַרהֵר. אנשים רבים עושים מדיטציה כדי להשיג בהירות ומודעות ולהפחית מתח וחרדה. מדיטציה יכולה לעזור לך להתמקד בפיתוח העצמי ובמטרות שלך בצורה בריאה, חיובית ורגועה. אפילו תזמון הפסקה מהעבודה או זמן שקט לעצמך יכול לעזור לך להירגע ולהתמקד.
 9. קח מנטור. אם אתה צריך עזרה בזיהוי דרכים לבנות את כישורי הפיתוח העצמי שלך, דבר עם מנטור. אדם זה יכול להיות מנהל, פרופסור, מישהו שאתה מעריץ או מנטור מקצועי לצמיחה אישית.

כישורי התפתחות אישית במקום העבודה

בעוד מיומנויות התפתחות אישית יכולות להועיל לכל חלקי חייך, פרקטיקות ספציפיות אלו עשויות להיות שימושיות במקום העבודה ולעזור לך לקדם את הקריירה שלך:

 • תהיה מאזין פעיל – חלק מלהיות מתקשר טוב הוא לשים לב למה שאנשים אחרים אומרים. התרכז בהבנת מה אומרים עמיתיך לעבודה והלקוחות שלך כדי שתוכל לזכור את המידע הזה ולהגיב היטב. השתמש במיומנויות הקשבה ותקשורת אפקטיביות ומקצועיות בכל דבר, החל משיחות טלפון ועד לראיונות עבודה.
 • לעבוד טוב עם אחרים – כישורי אלו הופכים אותך לחבר צוות מוערך. אתה צריך להיות מסוגל לשתף פעולה ולהניע אחרים. טפח את הכישורים החברתיים שלך כדי לבנות קשרים עם עמיתים, לקוחות, לקוחות ומכרים מכל הסוגים והרקע.
 • ארגון זמן – העבודה והחומרים שלך. תכנן משימות כך שתוכל לבצע אותן במהירות ובקלות. דע אילו פרויקטים לתעדף אם אתה מטפל ביותר מאחד. אם אתה מאורגן היטב, ייתכן שתצליח יותר לעמוד בזמנים שלך ולשתף פעולה ביעילות עם אחרים.
 • עבודה דרך מצבים מאתגרים – בעת התמודדות עם בעיה, הערך את האפשרויות שלך וקבע את הפתרון הטוב ביותר. דע מתי לבקש עצה או לחקור תרחישים שונים. אנשים שיכולים לחשוב בצורה ביקורתית ולעבוד דרך בעיות מורכבות נוטים יותר לקבל החלטות טובות הן בחיים והן בעבודה.
 • תאמין בעצמך – אם יש לך אמון בהחלטות שלך, ייתכן שגם אחרים יאמינו בך. אנרגיה חיובית זו יכולה לעזור להניע ולהשרות אמון אצל הסובבים אותך. אתה מסוגל להתמודד טוב יותר עם אתגרים ולהגיע ליעדים אם אתה ניגש אליהם בביטחון ולא בספק.
 • הסתגל לשינוי – היו גמישים כדי שתוכל להתמודד עם שינויים בעבודה ובחיים בקלות. אנשים בעלי הסתגלות יכולים לעבוד היטב גם לבד וגם בצוות, לנהל מספר פרויקטים, לעבוד במגוון תנאים, לקבל רעיונות חדשים ועוד. היכולת להגיב היטב לשינוי יכולה גם להפוך את המצבים הללו לפחות מלחיצים עבור כל המעורבים.
 • תהיה כנה – כנות היא הבסיס לקשר חיובי עם חברים לעבודה וממונים. תרגל אתיקה טובה ועמוד על הערכים שלך. יושרה יכולה להביא לך כבוד, סיפוק ומוניטין טוב בעבודה.
 • תהיה מחויב לתפקיד שלך ותתלהב ממנו – אנשים עם מוסר עבודה טוב נוטים להיות פרודוקטיביים, אמינים ונחושים לעשות עבודה איכותית. הקדשה זו יכולה לעזור לך להשלים משימות בזמן ולהניע את שאר החברים לעבודה.
 • לא להיות שתלטן – להיות מנהיג טוב דורש ביטחון עצמי, חזון ותקשורת. אנשים שבונים את כישורי המנהיגות הללו יכולים לעזור לצוות שלהם להתקדם ולהיות פרודוקטיבי מבלי להיות שולטים.

לסיכום

התפתחות אישית היא כלי אשר מלווה אותנו לאורך כל חיינו, גן בחיי המשפחה וגם בעבודה, זה לא משהו שקורה בין רגע, אבל אם ניתן עליו דגש ונתרגל אותו, הוא יכול לחולל פלאים בגישה שלנו לחיים, באיכות החיים שלנו ובהצלחה בכל דבר שנחפוץ להתעסק בו.

חשוב לזכור שזה לא הוקוס פוקוס זה דורש תרגול והתמדה, אבל ברגע שנגיע למיצוי עצמי גבוהה אנחנו נבין שזה היה שווה כל רגע, ותמיד תזכרו יש לאן לשאוף ותמיד איך להתפתח זו עבודה שלא נגמרת לעולם.

אהבתם? שתפו עם חברים

לשיחת ייעוץ חינם ללא התחייבות

ניווט מהיר

ארוחת צהרים כשרה ומעולה בגושן

תפריט צהריים 1 גושן  מבחר מנות ראשונות (ללא הגבלה-עד קבלת המנות העיקריות)  כבדי עוף-צלויים על פירות מקורמלים. לליפאפ כנפיים בציפוי פנקו עם רוטב פורט אנטי

דר שקשוקה ארוחות טעימות יפואיות

ארוחת צהרים מטעמי יפו המופלאים דר שקשוקה: כשרה. סלטים ללא הגבלה :מבחר סלטים טריפוליטאים: סלט ירקות טרי ומיוחד חתוך במקום .חומוס. מנה ראשונה ללא הגבלה

התחל שיחה
1
צריכים עזרה?
שלום!
איך אוכל לעזור לכם?
Call Now Button