לוגו אתר

יום המורה – הזדמנות מעולה לומר תודה

יום המורה

במציאות של ימינו צריך למצוא תמיד את הרגע הנכון לומר תודה. בגלל שגרת היום העמוסה שלנו, אנו שוכחים לעצור לרגע ולהודות לאנשים החשובים בחיינו. יום המורה נועד על מנת לאפשר להורים לעצור רגע אחד ולהגיד תודה. להגיד תודה למורים שעובדים ימים ולילות על מנת לדאוג לילדיהם. הכוונה היא לא רק לערכים החינוכיים שאותם הילדים מקבלים מהם, אלא לדברים הרבים מעבר. היום הזה נועד להוקיר תודה גם לצוות הגננות בגני הילדים, דרך המורים בבתי הספר ועד למרצים במכללות ובאוניברסיטאות. כל מי שעוסק בהוראה ישמח לשמוע מילה טובה ביום המיוחד הזה שנועד לשם כך. כמובן שאם לא אמרתם תודה ביום הספציפי הזה, תוכלו להגיד אותה בכל שאר ימות השנה. אך עדיין ליום הזה יש חשיבות גדולה, הוא הפך להיות עובדה מוגמרת בחיינו. גם אם עד היום לא יצא לכם לשמוע על היום הזה, זוהי הזדמנות להכיר אותו. סוף כל סוף תוכלו לדעת מה תוכלו להעניק למורים שדואגים לילדכם מסביב לשעון.

מדוע מציינים את יום המורה?

אנשים רבים סבורים כי לא צריך יום אחד בלוח השנה בו אומרים תודה לצוותים החינוכיים. אפשר בהחלט להסכים עם טענה זו, אך עדיין חשוב שתהיה הסכמה על יום ספציפי. יום המורה משרד החינוך נועד כדי למנוע מהורים רבים לשכוח לעשות זאת. הורים שעובדים מבוקר עד ערב שוכחים לעצור רגע ולהגיד תודה לאלה שנמצאים עם ילדיהם שעות ארוכות. לשם אותם הורים החליטו על יום אחד בשנה בו הצוותים החינוכיים נמצאים במרכז. כל מי שיש לו ילדים בגן, בבית הספר או אפילו במוסדות להשכלה גבוהה יכול להגיד תודה. אך מדוע חשוב להגיד תודה לאותם צוותים חינוכיים שמקבלים תגמול על עבודתם? אף אחד במערכת החינוך לא עובד בחינם.

בעשור האחרון יום המורה בישראל הפך להיות לעניין שכולם מכירים אותו. יום אחד בשנה שבו בכל בתי הספר והמוסדות השונים להשכלה אומרים תודה אחת גדולה. חשוב לציין את יום המורה כי מדובר על התגמול האידיאלי עבור הצוותים החינוכיים. אין דבר יותר משמח מאשר לקבל מילה טובה מהורים שמוקירים תודה. כל הצוותים החינוכיים מרגישים כי הם לא שקופים ועבודתם באה לידיי ביטוי. היום הזה שנחגג רק פעם אחת בשנה נותן למורים ולמורות דלק להמשיך את השנה ולעשות את העבודה בצורה מיטבית. מקצוע ההוראה על כל גווניו שוחק מאוד, זוהי דרך לשמור על המורים האיכותיים בתוך מערכת החינוך.

מתי חוגגים את יום המורה בישראל?

חשוב לשים את האצבע על ההבדל בין יום המורה הבינלאומי והישראלי. הם נחגגים במועדים שונים בלוח השנה, לכן אין מה להתבלבל ביניהם. ימי המורים הבינלאומיים נחגגים בחמישה באוקטובר, גם בישראל לעיתים חוגגים אותו. אך כיאה לחג הנמצא על לוח השנה העברי, מוצמד לו גם תאריך עברי שמשתנה כל הזמן. התאריך העברי לא נופל תמיד באותו המועד כמו התאריך הלועזי כפי שאנו מודעים לכך. אז מתי חוגגים את יום המורה משרד החינוך? בישראל חוגגים את היום המיוחד הזה בכ"ג בכסלו. בכל שנה היום הזה נופל על תאריך לועזי אחר, כך שחובה לבחון בדיוק מתי מתקיים היום הזה. הכינו את עצמכם להוקיר תודה לאלה שדואגים לילדיכם בכל ימות השנה. מדובר על האנשים שבידיהם הפקדתם את הדבר היקר לכם מכל, לכן חובה להודות להם. 

מה נהוג לתת למורים ביום המורה?

אי אפשר להגיע ליום המורה מבלי להכין איזה משהו קטן אותו תוכלו להעניק למורים. אז מה נותנים למורים בדרך כלל ביום המיוחד הזה? קודם כל תוכלו לתת למורים מתנה. מתנות ליום המורה יהיו קצת אחרות לעומת מתנות במועדים אחרים. מדובר על מתנות סמליות שמטרתן העיקרית תהיה הוקרת תודה. כל אחד מההורים יוכל לתת סכום סמלי על מנת שיהיה ניתן לקנות מתנה כיתתית עבור המורה. בו בזמן יהיו הורים שירצו להעניק למורה מתנה באופן עצמאי בהתאם לשיקולם. הכי חשוב מבחינתכם זה לא להגיע ליום הזה בידיים ריקות. בכל בתי הספר בישראל מעניקים מתנות שוות למורים שעובדים מבוקר עד ערב. מבחינתכם מדובר על דבר קטן שיגרום למורה להרגיש שרואים אותו וחושבים עליו. כמובן שמתנה ליום המורה יכולה להיות כזאת שמתקשרת למועדים נוספים בלוח השנה ובתקופת הזמן.

יש אפשרות נוספת של משלוח פרחים בראשון לציון, אנחנו עובדים עם רשת חנויות הפרחים המובילה בישראל המציעה מגוון זרים מיוחדים ואיכותיים לכל אירוע, וכן ניחשתם נכון, גם ליום המורה.

חוץ ממתנות ליום המורה, מה עוד נהוג לתת ביום הספציפי הזה? יום המורה הוא הזדמנות מעולה לכתוב ברכה מיוחד למורים שמלמדים את ילדכם. סוף כל סוף תוכלו להגיד את אשר יושב לכם על הלב ולהוקיר תודה על באמת. ברכה חייבת להגיע יחד עם המתנה כי היא זאת שבאמת ניתנת מהלב. בעוד המתנה נרכשת מחנויות שונות, כאן אתם עושים בחירה שהיא קצת אחרת. כל הורה יכול לכתוב את הברכה בהתאם לרגשותיו האישיים. בו בזמן ניתן אפילו לתת לילדים לכתוב את הברכה בעצמם עבור המורים שלהם. הם בוודאי יודעים אילו מורים הכי משמעותיים עבורם, כך תהיה להם אופציה להודות להם. ברכות חייבות להינתן ביום המורים יחד עם עוד כל מיני מתנות מיוחדות ומקורית שנבחרו בקפידה. השילוב של ברכה מיוחדת ומרגשת יחד עם מתנה ייחודית יגרום ליום הזה להיות בלתי נשכח. 

אם בא לכם להוקיר תודה לכל המורים בבית הספר ניתן להזמין להם יום גיבוש. מדובר על דרך מעולה לבחור במתנה אחת שתהיה רלוונטית המתאימה עבור כולם. את האופן שבו יתקיים יום הגיבוש יהיה אפשר להתאים לאופי של המורים בבית הספר. הרי בכל בית ספר תמצאו מורים אחרים, כאלה שרואים את הדברים בצורה קצת אחרת. ליום הגיבוש תוכלו לשלוח את הברכות וכל מיני פינוקים עבור המורים היקרים והחשובים. בחזרה מיום הגיבוש המורים עצמם יראו כי הם יכולים לעבוד האחד עם השנייה בצורה מיטבית. מדובר כאן על פלוס אדיר מבחינת המשך הדרך והמשך הלמידה של התלמידים בבית הספר. אם צוות בית הספר מגובש ואחיד, השמיים הם הגבול וניתן יהיה להשיג כל דבר שרק נמצא מול העיניים. כיום ישנם מבחר ימי גיבוש מוכנים שרק צריך לקבוע את המועד המתאים להגיע אליהם. 

יום המורה – היום החשוב בשנה

לצד החגים השונים בלוח השנה, יום המורה משרד החינוך הוא ללא ספק אחד החשובים שבהם. מדובר על היום היחיד בשנה בו כולם מתפנים משגרת היום כדי להודות למורים. גם אם יצא לכם להודות למורים השנה, יש לכם אופציה לעשות זאת שוב. הורים שלא נוהגים להוקיר תודה למורים, יכולים לחרוג ממנהגם ולעשות זאת. ברגע שהמורים מרגישים מוערכים הם ימשיכו לתת מעצמם עבור ילדיכם. מורה שלא מרגיש מוערך יהיה מורה שלא יתן מעצמו בצורה מיטבית בבית הספר. המורה הוא דמות לחיקוי עבור התלמידים, מה שהם ירצו להיות בעתיד. יחד עם מתנות ליום מורים, ברכות מיוחדות וימי גיבוש יהיה אפשר להוציא את המירב. אז למה אתם מחכים? זה הזמן לבדוק מתי יוצא יום המורה בשנה הקרובה ולהתכונן אליו. זה הזמן להכין את עצמכם ואת כל מה שאתם צריכים לרכוש ליום הזה.

אהבתם? שתפו עם חברים
חיפוש

לשיחת ייעוץ חינם ללא התחייבות

מגוון פעילות גיבוש
ניווט מהיר

תפריט מסעדת הצל – בנים

תפריט לצהריים את הארוחה נפתח בפוקאצ'ה לצד שמן זית ובלסמי טחינה “ הר ברכה “ סלט עלים ירוקים חציל “מדורה” טחינה, סילאן ושקדים קלויים פלפלים

ארוחת צהרים כשרה ומעולה בגושן

תפריט צהריים 1 גושן  מבחר מנות ראשונות (ללא הגבלה-עד קבלת המנות העיקריות)  כבדי עוף-צלויים על פירות מקורמלים. לליפאפ כנפיים בציפוי פנקו עם רוטב פורט אנטי

התחל שיחה
1
צריכים עזרה?
שלום!
איך אוכל לעזור לכם?
Call Now Button