לוגו אתר

"הסימולטור"-תהליך יחודי ואפקטיבי לפיתוח צוות ומנהלים שיתוף פעולה,שרות,מוטיבציה,חדשנות

הכוח של התהליכים שאנו מצעים נעוץ בהיותם חווייתיים ומושתתים על משחקים אשר מצד אחד מאפשרים חופש וקלילות ומצד שני מאפשרים למידה במרחב לא מאיים לא בקורתי ושופט אלא תומך ומאפשר למידה ושינוי אמיתי ועמוק.

ניתן לשים דגש על נושאים המעסיקים כל מנהל כגון: שרות,שיתוף פעולה, כבוד ותמיכה הדדית, סנרגיה, יצירתיות, חדשנות, מוטיבציה ועוד.

הייחודיות של התהליך שאנו מצעים מבוסס על שני ממדים:
מימד אחדלימוד מתוך החוויה בדרך משחקית ומשעשעת אשר מצד אחד מאפשרת חופש וקלילות ומצד שני מאפשרת למידה במרחב לא מאיים, לא בקורתי ושופט, אלא תומכת ומאפשרת למידה ושינוי אמיתי ועמוק.. מאוד אפקטיבי ותורם לתובנות וישום.
מימד שניגישה אשר מניעה ליצירת מוטיבציה פנימית בניגוד להנעה חיצונית לניהול צוות ולשיפור.

הפעילות נעשית בשילוב תהליכים בתקשורת קבוצתית ובין אישית תוך שימוש במגוון
כלים כגון: משחקי הומור וצחוק,משחקי תקשורת ותפקידים,משחקי גיבוש מגוונים,אימפרוביזציה,משימות IDT , שיחה, משחקי הדמיה ועוד.

המנחה

אלון שפריר
מנחה ייחודי שאין כדוגמתו, מהוותיקים בתחום, שיטת הנחייה שלא ראיתם, מיוחדת ונוגעת. בעל ניסיון עשיר ורב של 25 שנה בהנחיית קבוצות עם סוגי קהלים רבים ומגוונים אלון ליצן רפואי מוסמך ולו יכולת לשלב נושאים רציניים עם צחוק ומודעות, ולהעביר בזמן קצר תהליך משמעותי ואף זכה בפרס "מצילה" של המשרד לביטחון פנים על תכוניות לשיפור האקלים הבית ספרי והפחתת אלימות .

מתוך ניסיונו יצר את גישת "האפשור" ואת המודל בו אנו משתמשים המכונה " הסימולאטור/המעבדה – מדמה חיים במרחב מאפשר" . אלון מצליח בזמן קצר ביותר לאפשר למשתתפים לעבור שינוי משמעותי בגישתם ובתפיסתם. התהליכים אותם מנחה אלון הינם פשוטים מלאי הומור ושעשוע ויחד עם זה ועוצמתיים. עוד על אלון לחצו כאן  

מתואר כאן מודל לדוגמא שמניסיוננו העשיר מאד מתאים להשיג מקסימום תובנות וישום בזמן קצר בדרך חוויתית משעשעת אך לא פחות משמעותית ומעצימה. כמובן שמומלץ להמשיך את התהליך למען הטמעתו גם במהלך השנה בה נשים דגש על סימולציות המתייחסות לגיוון של אירועים הקשורים לעבודת צוות וכניסה לרזולוציות עמוקות וכן כאופציה לצד תהליך פיתוח ארגוני.

התהליך המתואר נבנה על בסיס שנות ניסיון רבות מאד מדויק ואפקטיבי.
התוצרים המיידיים של התהליך מעבר לתובנות ולחוויה אחרת בקרב הצוות הינם: אמנה או חזון צוותי /ארוגני הנובע מתוך התהליך ומתוך המשתתפים ויתן להמשיך ולהעצימו ביום יום.

תאור הפעילות:

הקדמה: "אושר בעבודה"– שיחה פעילה על איך מביאים מוטיבציה ושמחה לעשייה היום יומית וכהכנה לפעילות.

שלב ראשון: "עושים צחוק בעבודה" שחרור הכרות וגיבוש  – שוברי קרח תורמים לשיתוף פעולה
פעילות משחררת ומצחיקה העוזרת ליצור זרימה וקרבה בין המשתתפים.- משלבת פעילות הומור ומצבים קומיים.
פעילות אשר מגבשת את הקבוצה ויוצרת בסיס לעבודה משותפת.

שלב שני: המעבדה או החקירה תהליך אבחון שינוי ושיפור מתוך בחירה של הצוות.
תהליך חוויתי משמעותי,משעשע וייחודי: משימה אשר חושפת את מערכות היחסים בין המשתתפים תוך דגש על הנושאים האמורים כגון : אמון, הקשבה , תקשורת, שיתוף, שיתוף פעולה וסינרגיה וכדומה (אפשר להתאים לתהליך הדגשים נוספים לפי רצונכם) ומאפשרת למשתתפים לראות את מקומם בקבוצה.המשתתפים נעזרים גם בצופה מתוך הקבוצה אשר עוקב אחרי התנהלותם ומדווח בשפה נקייה את שראה כאמור תהליך האבחון העצמי מאפשר לאנשים בקבוצה והקבוצה כקבוצה לראות את מקומם ומעודד אותם מתוך בחירה לעשות שינוי ולהביא לשיפור.

שלב שלישי: בחירה חדשה ושינוי, שיתוף פעולה וסינרגיה.
מתוך התובנות של החקירה הראשונית מוזמנים המשתתפים לבחור בחירה חדשה אשר משרתת את העצמת הנושאים
אמורים הם עושים זאת אחרי שהבינו את מקומם ומתוך מציאת מוטיבציה פנימית ופועלים ביחד במשימה נוספת ליצור
חוויה של סינרגיה ושיתוף פעולה.

או:

משחקי "חשיבה מחוץ לקופסא" – יצירתיות וחדשנות בתקשורת ו/או בשיתוף הפעולה.משחקי אמון והקשבה להעצמת התובנות.

המשתתפים חווים באופן משחקי את משמעות "חשיבה מחוץ לקופסא" יצירתיות וחדשנות באמצעות משחקי אימפרוביזציה והתמודדות עם מצבי אי ודאות משמעשים ומאתגרים.המשתתפים חווים באופן משחקי ומאתגר את האמון ובודקים את מקומם ביחס לכך ואת יכולתם להרחיב את יכולות שלהם לסמוך על חבריהם לעבודה וכן את סגנון ההקשבה שלהם כגון : משימתי, מזדהה, אמפאטי, מכיל וכדומה ומתנסים בסגנונות הקשבה שונים בכדי להרחיב את יכולת ההקשבה שלהם.

שלב חמישי : מעגל פרגון והעצמת החיובי ו/או מעגל סינרגיה

תהליך חוויתי מיוחד ועוצמתי אשר מאפשר למשתתפים למצוא את החיובי אחד אצל השני ויוצר חיבור משמעותי בינם לבין עצמם מלכד ומגבש את הקבוצה ומעצים את חווית האמון השקיפות והיכולת לשתף פעולה בתוך תהליכי השינוי אשר עובר הארגון..

שלב אחרון: שיתוף ותובנות ובנית אמנה משותפת לעבודת הצוות.
מעגל שיתוף בו נוכל לתמלל את החוויות ולהבינם דרך הראש ולבדוק כיצד ליישמם בתקשורת הצוות ובניית אמנה לעבודת הצוות להמשך התהליך ביום יום.

התקשרו  077-2170717 כבר עכשיו ויחד נבחר פעילויות גיבוש

או משחקי גיבוש המחזקים עבודת צוות ומותאמים במיוחד לכל סוג גיבוש שתבחרו, החל מפעילות גיבוש למורים, סדנאות פיתוח ל  יום כיף או ערב גיבוש שבאמת מגבש.

מחכה לשמוע מכם, אלון.

מה עברנו בסדנא
אהבתם? שתפו עם חברים
לחצו על התמונות למבחר שלנו
סדנאות גיבוש לעובדים

לשיחת ייעוץ חינם ללא התחייבות

סדנאות נוספות
עלון מאיץ השמחה

מאיץ השמחה – joy booster עם אלון שפריר.

שמחה זה עניין רציני  – חוויה משחררת בטרוף ותובנות מדהימות לחיים ולעבודה. גיבוש צוות ומנהלים מאיץ השמחה – joy booster עם אלון שפריר. הצעה לפעילות ייחודית

לוקיישנים מגניבים בכל הארץ

יום כיף בתל אביב או ערב גיבוש בזכרון יעקב, פעילות גיבוש בים המלח או יום גיבוש לעובדים בצפון, ערב גיבוש באולם ממוזג במלון בוטיק יוקרתי

התחל שיחה
1
צריכים עזרה?
שלום!
איך אוכל לעזור לכם?
Call Now Button