לוגו אתר

ניהול בזרימה

"ניהול זורם" "צוות בזרימה"

החלום של כל מנהל להיות במקום בו הצוות אשר בניהולו יתנהל במינימום מאמץ מצידו. שהמשימות יבוצעו על הצד הטוב ביותר ביעילות ובאפקטיביות . כמו מכונה משומנת שצליל עבודתה הינו צליל של הרמוניה אשר כל חלקיה נעים בהתאמה ביחד, בלי חיכוך, בזרימה ובדיוק.
האם דבר כזה אפשרי ?
אנחנו מאמינים שזה אפשרי אם מוכנים להשקיע.
ומכך אנו מציעים מודל המאפשר ניהול כזה הנקרא "ניהול זורם" ועבודת צוות כזו : "צוות בזרימה"

מה זה "ניהול זורם" ?

ניהול זורם מבוסס על העיקרון של יצירת מוטיבציה ואחריות אישית להצלחה מתוך שינוי גישה פנימי לעשייה, אצל כל עובד ועובד אל מול המשימה / התפקיד שהוא אמור לבצע ותרגול קבוע בדרך זו. מתוך העיקרון המוביל: "יצירת מוטיבציה פנימית להצלחה אישית וארגונית" מתוך הבנה שאבן היסוד של כל ארגון הינו הפרט האדם וכשהוא שלם ומצליח הארגון שלם ומצליח..
יחד עם פיתוח מיומנויות רכות ,שילוב והטמעת כלים התורמים ומשמנים את הניהול ועבודת הצוות ותורמים ל – "צוות בזרימה"     ו – "ניהול זורם" כגון: הקשבה ,פרגון,תמיכה, קבלת החולשות ואמפטיה כלפיהם,תקשורת חיובית ומציאת החזקות והכישרונות של כול עובד ועוד במטרה ליצור שיתוף פעולה פורה וסינרגיה.

פיתוח מיומנויות רכות…….. במחקרים אחרונים נקבע שפיתוח אינטליגנציה רגשית ומיומנויות רכות ובינאישיות מאפשרות לאדם להגיע להישגים אישיים ומקצועיים הן ברמה האישית, וברמה החברתית וכן במסגרת מקצועית וארגונית. מיומנויות אלו קובעות את היכולת של האדם להעלות את רף הבצועים, הן האישיים והן המקצועיים תוך שימוש ביכולות מתחומים שונים כגון:  ניהול ומנהיגות, ניהול צוות, קבלת החלטות, ניהול קונפליקטים, אינטליגנציה רגשית. תחום המיומנויות הרכות כולל גם יכולות של משוב והערכה, הנעת עובדים, ניהול זמן, תקשורת אפקטיבית עם הסובבים, שרות אפקטיבי ויעיל ועוד.

לפרטים ולהצעת מחיר צלצלו עכשיו ל – 077-2170717

0
הפילוסופיה מאחורי וניסיון רב שנים:

כאשר אני מתבונן על הטבע אני רואה תנועה, עקרונות וחוקים אשר מתקיימים מתוך עצמם.
כל התהליכים בטבע מתרחשים מתוך עצמם ויוצרים שאיפה מתמדת לסדר,איזון והרמוניה.
אחד העקרונות המובילים בתורת הטאואיזם מבוססת על התובנה הזו: 
"עשה באפס מעשה והכול מעצמו יעשה" לאו ד'זה – אבי הטאואיזם מה משמעות "עשה באפס מעשה" ? מתוך ניסיון של למעלה מעשרים שנות הנחיה סדנאות מנהלים וצוותים לאלפי אנשים מכל המגזרים זיהיתי כי כאשר מתחברים לעקרון הזה נוצרת עבודת צוות זורמת ואפקטיבית ביותר.
בכדי שהדבר יתאפשר יש צורך בשינוי תפיסה.אנו מצעים גישה בה המנהל/העובד מזהים את האיכות הנדירה שיש להם להביא לעולם וממנה הם פועלים בדיוק כמו בטבע עץ אפרסקים ייתן לעלום אפרסקים ועץ דובדבנים – דובדבנים. לעולם לא ייתן עץ אפרסקים דובדבנים.
במקרים רבים אנו בני האדם בתהליך העשייה שלנו משקיעים מאמץ מיותר בכיוון הלא נכון או פועלים לא במרחב הכישרון שלנו אשר יוצר מצב של חוסר אפקטיביות ויעילות.
במקרים רבים אנו כופים כמנהלים או כאנשי צוות מצבים או זמנים שאינם מותאמים לטבע העשייה או העושים ומכך יוצרים חוסר יעילות ואי הצלחה.    התקשורת בין הכוחות השונים בצוות נעשית בהרבה מיקרים בלי ידע בתקשורת זורמת אשר מזמינה סינרגיה והרמוניה.

כוח המים בזרימתם.
בחרתי בביטוי זרימה מתוך התבוננות על המים.למים יש תכונות יוצאות דופן כגון: יכולת מופלאה לחדור לכל מקום ברוך.//
עוצמה שלא תאומן להסיר מכשולים.//  המים מגיעים לכל מקום בלי מאמץ.//  המים מסוגלים גם להתאים את עצמם בצורה נפלאה לכל כלי וגם ליצור צורות מרהיבות כנטיפים וזקיפים.//  זרימתם מסמלת שפע ואין סוף.//  זרימתם מרגיעה ומסמלת את הזרימה של הנוזלים בתוכנו.//  זרימתם מסמלת חיים ועוצמה.//  אנו עשויים מלמעלה מ – 70% מים.//  מים מסמלים התמדה.

"ניהול זורם"    ו –  "צוות בזרימה" הינם מודלים אשר יצרתי על בסיס ניסיון של למעלה מעשרים שנות עבודה המאפשרים למנהלים וצוות להפיק את המרב למען מטרה מתוך יעילות אפקטיביות ותוצאות מעולות. אחד העקרונות המובילים מציע את הרעיון :"סבלנות אין קץ – מביאה לתוצאות מהירות". כמו גם עקרון אשר נמצא במהות הכל :"הדבר הקבוע ביותר הנו השוני" ו – "לימוד וצמיחה תוך כדי תנועה מתמדת וזרימה עם השינוי"

תמצית מודל העבודה.

המודל מושתת על פעילות חווייתית משחקית משולבת בשיח להשגת תובנות.

כל המפגשים נעשים על פי המודל הייחודי שפיתחנו במהלך עשרים שנה הנקרא "סימולאטור – מדמה חיים במרחב מוגן". סוג של מעבדה אנושית המאפשרת לכל משתתף לבחון את עצמו בסביבת ניהול ועבודת צוות בדרך ידידותית , בטוחה ולא מאיימת.

שלב ראשוןמפגש בן 5 שעות בו נלמד את אופן ההתנהלות הרגילה שלנו דרך ביצוע משימה ביחד ונקבל את האפשרות לבחור בחירות חדשות בהתנהלותנו בעבודת צוות ולהתנסות ב – REAL TIME בתוצאות המצוינות של : "ניהול זורם"    ו –  "צוות בזרימה".
נתחיל את המפגש בכך שנאפשר לעצמנו להניח קצת את האגו שלנו בצד בכדי שנוכל ללמוד את עצמנו בצורה נקייה ונזרום עם האחרים באמצעות הומור ,צחוק והשתטות.
בסיום המפגש נתנסה ונגלה את הכוח המעצים של הפרגון ומציאת החיובי אצל האחר.
* המפגש הזה עומד בפני עצמו ומביא איתו תובנות משמעותיות ותוצאות גם לפרט וגם לקבוצה אולם לפי ניסיוננו בכדאי להשיג תוצאות מכסימליות מומלץ לשלב גם את:

 

שלב שני: 12 מפגשים שבועיים בני שעתיים וחצי כל אחד: בכל מפגש ניקח משימה אישית וקבוצתית אשר תיבחן גם ב: "סימולאטור – מדמה חיים במרחב מוגן"במהלך המפגש וגם במהלך העבודה השוטפת. בכל מפגש נשים דגש על אחד מעקרונות הליבה של : "ניהול זורם"    ו –  "צוות בזרימה" כגון: התבוננות אישית וחידוד הייחודיות של כל אחד, הקשבה, תקשורת זורמת מקדמת, לתת – 100% בכל מה שעושים ועוד….

הייחודיות בדרך העבודה שלנו: התובנות עולות מתוך התהליך ומופנמות דרך החוויה*

בעיות מרכזיות בארגון ופתרונות שאנו מציעים כחלק מהתהליך:

מה הכאב? מה התרופה?
מערכות יחסים פרובלמאטיות תקשורת/הזדהות/אמפטיה
חוסר נאמנות של העובד למקום העבודה שייכות, אמפטיות, אנושיות, תחושה שאני באמת חשוב לארגון
תחרות אגרסיבית ובוטה יש מקום לכולם, שת"פ, היכרות
תקשורת פנים ארגונית, תחרות בין מחלקתית סינרגיה הכוח של ה-ביחד
קשר הנהלה/ עובדים מנהיגות הומאנית

הפעילות משתלבת מצוין עם כל תהליך יעוץ ארגוני ומעצימה אותו.

קהלי יעד: חברות יעוץ ארגוני, חברות היי – טק, בנקים, צוותים רפואיים, משרדי ממשלה, מערכת החינוך, מפעלי תעשיה ועוד…..

 

* ניתן גם לבצע את הפעילות במקום העבודה או מחוץ לעבודה ולשלב ארוחות – נשמח להגיש לכם הצעת מחיר בהתאם.

* ניתן לבצע את הפעילות בטבע ולהעצים את הפעילות דרך המפגש עם הטבע.

לבקשת הצעת מחיר לחצו כאן

לימוד מתוך החוויה – במחקרים רבים נמצא שהדרך לזיכרון ושינוי דפוסי התנהגות עוברת דרך החוויה אנשים מדווחים כי חוויות קשות כמו גם חוויות טובות נשארות בזיכרון ומחוללות שינוי הרבה יותר מאלף הסברים נאומים או הרצאות.גם מניסיוננו האישי אנו יודעים כי הדברים הנחרטים בזיכרוננו וגורמים לנו לשנות את דרכנו מונעות ע"י חוויות לטוב ולרע. בהתבוננות על תינוקות וגם על גורים של כל משפחת היונקים אנו רואים כי הלימוד המשמעותי נעשה מתוך משחק וחוויה ושם יש הפנמה משמעותית.
לדוגמא כמה מ"טיפות השמן" המשמנות את עבודת הצוות כפי שעלו בתהליכי העבודה
ב -"צוות בזרימה" ו – "ניהול זורם" :

*עשייה ללא מאמץ. *עקרון למידת העצמי מתוך עשיה. *נע-עם – הרמוניה.
*להעלות את המורל. *אחריות אישית של העובד. *עשייה בלב שלם.
*כמו מכונה משומנת. *מציאת וחידוד הכישרון של כל אחד. *אין תפקידים קטנים.
*סינרגיה – השלם גדול מסך חלקיו. *אחריות על הזמן.
*הנעה עצמית. *כל כישרון הוא דרך להצלחה. *מרחב של יצרתיות.
*חדוות העשייה *ניהול עצמי מול ניהול מבחוץ. *מציאת עניין.
*דד ליין או עונש או פרסים האם יש דרך אחרת ? *לתת 100% במה שעושים באשר הוא.
*לתת לשקטים והביישנים מקום בדרך כלל הם יפתיעו. *לשלב רעיונות של כולם לתוך עשייה משותפת ולא לבטל אף אחד.
*סבלנות אין קץ תביא לתוצאות מהירות. *יצירתיות באה מהמקום של הילד תנו לו מקום.
*להמיס ולוותר על האגו בכדי ללמוד מהר ולהביא יצירתיות.. *התמדה ונחישות – נופל וקם – כל כישלון הוא מפתח/שלב בדרך להצלחה.
*למצוא נקודות של מיצוי עצמי בתוך העשייה/התפקיד. *ארגון וסדר – חלוקת תפקידים משימות וניהול זמן וסדרי עדיפות.
*תגמול בדרך של התפתחות אישית והעצמה. *מציאת המוטיבציה הפנימית להצליח.

לפרטים ולהצעת מחיר צלצלו עכשיו ל – 077-2170717

מה עברנו בסדנא
אהבתם? שתפו עם חברים
לחצו על התמונות למבחר שלנו

לשיחת ייעוץ חינם ללא התחייבות

סדנאות נוספות
עלון מאיץ השמחה

מאיץ השמחה – joy booster עם אלון שפריר.

שמחה זה עניין רציני  – חוויה משחררת בטרוף ותובנות מדהימות לחיים ולעבודה. גיבוש צוות ומנהלים מאיץ השמחה – joy booster עם אלון שפריר. הצעה לפעילות ייחודית

לוקיישנים מגניבים בכל הארץ

יום כיף בתל אביב או ערב גיבוש בזכרון יעקב, פעילות גיבוש בים המלח או יום גיבוש לעובדים בצפון, ערב גיבוש באולם ממוזג במלון בוטיק יוקרתי

התחל שיחה
1
צריכים עזרה?
שלום!
איך אוכל לעזור לכם?
Call Now Button