טלפון
אימייל
פייסבוק
ווטסאפ
האני מאמין שלנו לאקלים חיובי – גיבוש איכותי

האני מאמין שלנו לאקלים חיובי

האני מאמין שלנו לאקלים חיובי

אקלים חיובי בסביבת העבודה מביא להשגת יעדי הארגון באופן זורם ואפקטיבי.

אקלים חיובי בסביבת העבודה הוא מצב בו המנהלים משלבים בתוך הניהול שלהם אינטליגנציה רגשית ומיומנויות רכות אשר מביאים לשיפור של ההקשבה, תקשורת חיובית , אמפתיה, פרגון , עידוד ותמיכה ,כבוד , הכלה ,כנות, שקיפות ופתיחות. התהליך יוצר סביבת עבודה מעודדת נאמנות לחברה, מוטיבציה, התלהבות ,שיתוף פעולה והרמוניה .

למנהל תפקיד מרכזי ביצירת אקלים חיובי שמתחיל בבחירה ובמחויבות לפיתוח מודעות עצמית ושילוב שגרות ועוגנים בתוכנית העבודה שלו .

מנהל אשר מחויב לפיתוח מודעות עצמית ומשלב שגרות ועוגנים בתהליך העבודה שלו הוא "המנהל הנאור"

¨ד"ר דניאל גולדמן מחבר רב המכר "איטליגנציה רגשית" יחד עם קבוצת חוקרים מובילה, טוענים כי רגשותיו של מנהיג הם רגשות מידבקים: אם מנהיג ישדר מרץ והתלהבות, הארגון ישגשג; אם הוא יפיץ סביבו אווירה שלילית, הארגון יקרטע. תפיסה זו, שהיא בבחינת פריצת-דרך, מציידת את המנהלים ברגשות שיניעו את הארגון בכיוון הנכון, כדי שתהיה לכך השפעה חיובית על ההכנסות או על האסטרטגיה.

¨החוקרים שואבים מידע מתוך ניתוחים שנעשו במשך עשרות שנים בארגונים ממדרגה ראשונה, ומוכיחים כי מנהיגים תהודתיים קשובים ורגישים – בין שהם מנכ"לים, מנהלים, מפקדים, מדריכים או פוליטיקאים – מצטיינים לא רק בזכות מיומנויות ופיקחות, אלא בשל התחברות לאחרים בעזרת כישורי אינטליגנציה רגשית כגון אמפתיה ומוּדעוּת עצמית.

¨המחברים מצביעים על תהליך מוכח, שבאמצעותו יכולים מנהיגים ללמוד כיצד:

*להעריך כישורי אינטליגנציה רגשית, לפתח אותם ולקיימם לאורך זמן.

*להעניק השראה לאנשים ולהחדיר בהם מוטיבציה.

*לטפח מנהיגות תהודתית בצוותים ובארגונים.

*לנצל את התהודה לשיפור ביצועי "השורה התחתונה".

אקלים חיובי הלכה למעשה