לוגו אתר

פעילות גיבוש קבוצה קטנה

יש קונצנזוס בקרב מחקרים בתחום הסוציולוגיה והפסיכולוגיה האירגונית שמורה חד משמעית כי אחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר שמקושרים לפריון עבודה והגדלת תפוקה, הוא תחושת השייכות לצוות. אי לכך, אם אתם רוצים לשפר את תפוקות  העבודה בקרב הצוות או הצוותים שאתם אחראים עליהם, כדאי לכם מאד לתרום באופן אקטיבי לגיבושה של הקבוצה. שיטה אפקטיבית במיוחד להשגת מטרה זו היא התמקדות בפעילויות גיבוש של קבוצות קטנות. כך לכל חברי הצוות תהיה הזדמנות ממשית לבוא לידי ביטוי באווירה שהיא מלכדת, חיובית , מעצימה ולא מלחיצה. רק בתנאים כאלה יוכלו חברי הצוות להכיר באמת ולהתחבר האחד לשנייה.

פעילות גיבוש לקבוצה קטנה יכולה להיות אירוע שתתכננו ותוציאו לידי ביטוי באופן עצמאי, האינטרנט מלא במידע שיעמוד לרשותכם ויסייע לכם במשימה. אלא שניהול וביצוע פרויקט כזה על ידי מישהו שנמצא כבר בחברה ומהווה חלק ממנה, מוכח כלא אפקטיבי במיוחד. מדוע? ראשית, לרובכם אין את הניסיון הנדרש כדי להעביר את הקבוצה תהליך איכותי  שעליה לעבור על מנת להגיע לאותה נכונות לשיתוף פעולה ופתיחות שהכרחיות עבור התקדמות אמיתית ברמת הגיבוש בקבוצה. דווקא בקבוצות קטנות, הרבה פעמים ישנה התנגדות מצד המשתתפים. פעילות לקבוצה קטנה היא הרבה יותר אינטימית ועל כן מספיק שיהיה סרבן עיקש אחד וכל הקבוצה בקלות יכולה ללכת בכיוון הזה. במקרים כאלה, כל הקבוצה פשוט נסגרת לגמרי וכך יוצא שהזמן והמאמץ שלכם יורדים לטמיון. שנית, כאשר מי שמעביר את הפעילות הוא מישהו שהקבוצה מכירה ישנה נטייה לא לקחת את הפעילות ברצינות הראויה וגם הרבה מבוכה וחוסר רצון להיחשף.

כדי לגזור תוצאות טובות ומעשיות מתוך פעילות גיבוש קבוצות קטנות, אתם תצטרכו להיעזר באיש מקצוע מנוסה שידע לגעת בצורה הנכונה בכל הפרטים בקבוצה ולחלץ מהם את מה שמהותי עבור התהליך. פעילות בקבוצה קטנה דווקא מגדילה את הסיכוי לגיבוש יותר מפעילויות בקבוצות גדולות בהן פרטים רבים נבלעים, בהינתן הידע והניסיון הנדרש לשם כך. בהעדר ניסיון, הדברים עלולים גם לתפוס כיוון שלילי של התרחקות והסתגרות מצד הפרטים בקבוצה. פעילות כזאת תתאים מאוד לתחילת שנה ולתחילת עבודה של צוות חדש אך תהיה מצוינת גם כפעילות אוורור והתרעננות עבור הצוות.

אני מזמין אתכם להעניק לצוותים שלכם פעילות גיבוש קבוצות קטנות באווירה חיובית ומעצימה. פעילות חווייתית המשלבת הומור צחוק ואווירה מלכדת, פעילות שמפעילה את כלל המשתתפים וחוצה את הגילאים והתפקידים של המשתתפים. הפעילויות שלי מביאות תוצאות בתצורה של גיבוש אמיתי ומידי אשר מעצים את שביעות הרצון של העובדים מהארגון ושל הארגון מהעובדים. צרו עמי קשר על מנת להעניק לעובדים שלכם פעילות גיבוש חד פעמית שכולה על טהרת הצחוק והביחד.

אהבתם? שתפו עם חברים
מה עברנו במאמר

לשיחת ייעוץ חינם ללא התחייבות

מגוון פעילות גיבוש
מאמרים נוספים

אינטליגנציה ריגשית ניהולית

אינטליגנציה רגשית [EQ] היא היכולת לתפוס במדויק את הרגשות שלכם ושל אחרים, להבין את הסימנים שהרגשות משדרים לגבי מערכות יחסים, ולנהל את הרגשות שלכם ושל

התחל שיחה
1
צריכים עזרה?
שלום!
איך אוכל לעזור לכם?
Call Now Button