לוגו אתר

לשיחת ייעוץ חינם ללא התחייבות

מגוון פעילות גיבוש

פעילות גיבוש קבוצה קטנה

יש קונצנזוס בקרב מחקרים בתחום הסוציולוגיה והפסיכולוגיה האירגונית שמורה חד משמעית כי אחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר שמקושרים לפריון עבודה והגדלת תפוקה, הוא תחושת השייכות לצוות. אי לכך, אם אתם רוצים לשפר את תפוקות  העבודה בקרב הצוות או הצוותים שאתם אחראים עליהם, כדאי לכם מאד לתרום באופן אקטיבי לגיבושה של הקבוצה. שיטה אפקטיבית במיוחד להשגת מטרה זו היא התמקדות בפעילויות גיבוש של קבוצות קטנות. כך לכל חברי הצוות תהיה הזדמנות ממשית לבוא לידי ביטוי באווירה שהיא מלכדת, חיובית , מעצימה ולא מלחיצה. רק בתנאים כאלה יוכלו חברי הצוות להכיר באמת ולהתחבר האחד לשנייה.

פעילות גיבוש לקבוצה קטנה יכולה להיות אירוע שתתכננו ותוציאו לידי ביטוי באופן עצמאי, האינטרנט מלא במידע שיעמוד לרשותכם ויסייע לכם במשימה. אלא שניהול וביצוע פרויקט כזה על ידי מישהו שנמצא כבר בחברה ומהווה חלק ממנה, מוכח כלא אפקטיבי במיוחד. מדוע? ראשית, לרובכם אין את הניסיון הנדרש כדי להעביר את הקבוצה תהליך איכותי  שעליה לעבור על מנת להגיע לאותה נכונות לשיתוף פעולה ופתיחות שהכרחיות עבור התקדמות אמיתית ברמת הגיבוש בקבוצה. דווקא בקבוצות קטנות, הרבה פעמים ישנה התנגדות מצד המשתתפים. פעילות לקבוצה קטנה היא הרבה יותר אינטימית ועל כן מספיק שיהיה סרבן עיקש אחד וכל הקבוצה בקלות יכולה ללכת בכיוון הזה. במקרים כאלה, כל הקבוצה פשוט נסגרת לגמרי וכך יוצא שהזמן והמאמץ שלכם יורדים לטמיון. שנית, כאשר מי שמעביר את הפעילות הוא מישהו שהקבוצה מכירה ישנה נטייה לא לקחת את הפעילות ברצינות הראויה וגם הרבה מבוכה וחוסר רצון להיחשף.

כדי לגזור תוצאות טובות ומעשיות מתוך פעילות גיבוש קבוצות קטנות, אתם תצטרכו להיעזר באיש מקצוע מנוסה שידע לגעת בצורה הנכונה בכל הפרטים בקבוצה ולחלץ מהם את מה שמהותי עבור התהליך. פעילות בקבוצה קטנה דווקא מגדילה את הסיכוי לגיבוש יותר מפעילויות בקבוצות גדולות בהן פרטים רבים נבלעים, בהינתן הידע והניסיון הנדרש לשם כך. בהעדר ניסיון, הדברים עלולים גם לתפוס כיוון שלילי של התרחקות והסתגרות מצד הפרטים בקבוצה. פעילות כזאת תתאים מאוד לתחילת שנה ולתחילת עבודה של צוות חדש אך תהיה מצוינת גם כפעילות אוורור והתרעננות עבור הצוות.

אני מזמין אתכם להעניק לצוותים שלכם פעילות גיבוש קבוצות קטנות באווירה חיובית ומעצימה. פעילות חווייתית המשלבת הומור צחוק ואווירה מלכדת, פעילות שמפעילה את כלל המשתתפים וחוצה את הגילאים והתפקידים של המשתתפים. הפעילויות שלי מביאות תוצאות בתצורה של גיבוש אמיתי ומידי אשר מעצים את שביעות הרצון של העובדים מהארגון ושל הארגון מהעובדים. צרו עמי קשר על מנת להעניק לעובדים שלכם פעילות גיבוש חד פעמית שכולה על טהרת הצחוק והביחד.

אהבתם? שתפו עם חברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
מה עברנו במאמר
מאמרים נוספים
פעילות גיבוש ספורט

7 פעילות גיבוש לקבוצות ספורט לנוער

מדוע פעילות גיבוש ספורט היא חשובה בספורט קבוצתי? לעיתים קרובות מזלזלים בחשיבות של בניית תחושת ביחד ואחדות. עבור ילדים שהכישורים החברתיים שלהם עדיין בשלב התפתחותי רגיש, ללמד אותם את הערך של הרמוניה וסולידריות צוותית יכול להיות המפתח להגדלת סביבת צוות נוער בריאה שכולם נהנים ממנה

10 רעיונות להביע הערכה כלפי העובדים

10 רעיונות להביע הערכה כלפי העובדים שלא מבאסים

הכרה בעובדים היא היבט קריטי של כוח עבודה מעורב. ברגע שעובד מרכיש שמעריכים אותו ואת העבודה שלו הוא בצורה אוטומטית נהיה יותר מעורב בפעילות החברה. למעשה, כאשר עובדים מאמינים שהם יזכו להכרה אם הם יתרמו להצלחת הארגון, יש להם סיכוי גבוה פי 2.7 להיות מעורבים

ארבעת הורמוני השמחה

כיצד לפרוץ את ההורמונים שלך לשיפור מצב הרוח

הורמונים הם כימיקלים המיוצרים על ידי בלוטות שונות על פני הגוף שלך. הם נעים בזרם הדם, פועלים כשליחים ומשחקים חלק בתהליכים גופניים רבים. אחת מהפונקציות החשובות שלהם היא לעוזר לווסת את מצב הרוח שלך. ידוע כי הורמונים מסוימים עוזרים לקדם רגשות חיוביים, כולל אושר והנאה.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram