לוגו אתר

לשיחת ייעוץ חינם ללא התחייבות

מגוון פעילות גיבוש

ערב גיבוש מחלקתי

שגרת עבודה של עובד שכיר היא דבר שוחק. אנחנו חוזרים על אותן הפעילויות לצד אותם האנשים, באותו המקום, יום אחרי יום. ולמה בעצם זה משנה לנו המנהלים ואנשי הרווחה של הארגון? כי עובד טוב זה עובד מבסוט. עובד שלא טוב לו בשגרת היומיום שלו יתן לנו תפוקות נמוכות יותר, ישחרר אנרגיות לא טובות בקרב העובדים האחרים והלקוחות ויוריד את רמת שביעות הרצון גם של הסובבים- קונפורמיזם שלילי. לא סתם החברות שמדורגות כחברות האטרקטיביות ביותר לעבודה במשק הישראלי הן חברות ששמות את ההשקעה בעובד כערך מרכזי ועליון.

ישנם כלים רבים ומגוונים להעלאת שביעות הרצון של העובד בארגון כאשר אחד המרכזיים שבהם הוא הבניית שביעות רצון בפן החברתי. איך נעשה את זה? על ידי גיבוש הצוות. אם שמנו לנו למטרה להעלות את רמת הגיבוש בקרב הצוות, המקום הנכון להתחיל ממנו יהיה ערב גיבוש מחלקתי.  ערבי גיבוש בדרך כלל נעשים פעם או פעמיים בשנה אבל אם אנחנו מדברים על תהליך ממוקד של שיפור הפן החברתי וקירוב העובדים, כמובן שניתן ואף כדאי להפגיש ביניהם במקום ניטרלי מחוץ לשעות העבודה ובמתכונת של פעילויות שיש בהן עשייה כיפית שבאמת תוכל לחבר ביניהם. אתם לא רוצים לכנס את כולם במקום אחד למופע או סרט כי לא תהיה להם כלל אפשרות לתקשר. פאב או מסעדה מגבילים מהבחינה שהם מאפשרים לנו בדרך כלל לדבר עם מי שיושב לצדנו או מולנו וגם כך לא יוכל להתקיים תהליך החיוורות המבוקש. אז מה כן?

בואו נדבר על ערב גיבוש מחלקתי, רעיונות ודגשים שכדאי לשים לב אליהם:

ראשית, נושא המיקום. עריכת אירוע במקום פתוח בטבע תניב תוצאות שונות מאשר עריכת ערב גיבוש מחלקתי בחדר ממוזג וסגור מואר בפלורסנטים. התעלמות מחשיבות התנאים הסביבתיים תהיה טעות. מחקרים מדברים על ההקשר הסביבתי כפקטור מרכזי בכל הקשור לפתיחות חברתית. כך למשל, בני אדם נוטים להתחבר יותר בקלות בטיולים או פסטיבלים לעומת נוכחות בחדרים סגורים ומוארים באור לא טבעי שמתכתבים עם מושגים "לא כיפיים" כמו שגרה ועבודה.

שנית, תוכן האירוע. ארגונים שמנסים לאתגר את העובדים שלהם בכוחות עצמם פוגעים בסיכויי הצלחת האירוע. את התוכן האמנותי/ המקצועי כדאי להשאיר למקצוענים שמנוסים במיומנות הזו.

אירועים שמנוהלים ומבוצעים ע"י אלון שפריר מייצרים ייחודיות ומעצימים את העובדים שלכם, באופן שבו האירוע יכה גלים זמן רב לאחר סיומו. בואו להשתתף ערב גיבוש מקורי, כיפי וחווייתי שיצליח לרתום את העובדים למטרות שלכם, לעורר בהם את המוטיבציה והמסירות ולהעניק לכם מספר שעות של הנאה צרופה שתעורר ותרענן אותם. מוזמנים לחייג אליי ל 077-217-0717 או ליצור קשר באתר.

אהבתם? שתפו עם חברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
מה עברנו במאמר
מאמרים נוספים
פעילות גיבוש ספורט

7 פעילות גיבוש לקבוצות ספורט לנוער

מדוע פעילות גיבוש ספורט היא חשובה בספורט קבוצתי? לעיתים קרובות מזלזלים בחשיבות של בניית תחושת ביחד ואחדות. עבור ילדים שהכישורים החברתיים שלהם עדיין בשלב התפתחותי רגיש, ללמד אותם את הערך של הרמוניה וסולידריות צוותית יכול להיות המפתח להגדלת סביבת צוות נוער בריאה שכולם נהנים ממנה

10 רעיונות להביע הערכה כלפי העובדים

10 רעיונות להביע הערכה כלפי העובדים שלא מבאסים

הכרה בעובדים היא היבט קריטי של כוח עבודה מעורב. ברגע שעובד מרכיש שמעריכים אותו ואת העבודה שלו הוא בצורה אוטומטית נהיה יותר מעורב בפעילות החברה. למעשה, כאשר עובדים מאמינים שהם יזכו להכרה אם הם יתרמו להצלחת הארגון, יש להם סיכוי גבוה פי 2.7 להיות מעורבים

ארבעת הורמוני השמחה

כיצד לפרוץ את ההורמונים שלך לשיפור מצב הרוח

הורמונים הם כימיקלים המיוצרים על ידי בלוטות שונות על פני הגוף שלך. הם נעים בזרם הדם, פועלים כשליחים ומשחקים חלק בתהליכים גופניים רבים. אחת מהפונקציות החשובות שלהם היא לעוזר לווסת את מצב הרוח שלך. ידוע כי הורמונים מסוימים עוזרים לקדם רגשות חיוביים, כולל אושר והנאה.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram