לוגו אתר

ערבי גיבוש לעובדים ומדוע חשוב לעשות אותם

ערבי גיבוש לעובדים

מדוע ערבי גיבוש לעובדים הם דבר חשוב ואתם חייבים ליישם אותם במקום העבודה שלכם, הפוסט הבא חושף את הכל.

אם אי פעם הובלת או השתתפת במשחק בניית צוות, אז אתה יודע שלעתים קרובות הם יכולים לגרום לגלגול עיניים. זה לא שהעובדים לא רוצים ליהנות ולהתקרב לחברים בעבודה. סביר יותר שהם נתקלו במשחקי בניית צוות שהיו לא נוחים, משעממים או סתם נדושים.

בטח חווית את זה בעצמך, מה שאומר לך למה בכלל להתעסק במשחקי בניית צוות מלכתחילה.

הנה הסיבה: 68% מהעובדים בארה"ב מנותקים מהעבודה, וקצת יותר ממחציתם מחפשים עבודה חדשה.

לכן, אם העסק שלך דומה לשאר כוח העבודה, זה אומר שלמעלה משני שלישים מהעובדים שלך פשוט לא אכפת מספיק כדי לעשות את המיטב. זה נשמע כמו מתכון להצלחה? ברור שלא.

הנתונים מגבים זאת, שכן מחקר של Kenexa של IBM מצא שלחברות ברבעון העליון עם מעורבות של עובדים יש הכנסה נטו כפולה מאשר לחברות ברבעון התחתון.

אבל Kenexa גם גילתה שהרגשות ותחושת החיבור והאחווה של העובדים הם חלק מהמניעים הגדולים ביותר של מעורבות מוגברת. כשאתה מסתכל על זה ככה, משחקי בניית הצוות האלה לא נשמעים כמו רעיון כל כך רע, נכון? על ידי סיוע לצוות שלך להתחבר ולעבוד יחד בצורה הדוקה יותר, אתה יכול למעשה להגדיל את ההכנסות של העסק.

אתה רק צריך למצוא את השיטות שעובדות. בפוסט הזה, אנחנו הולכים להסתכל על משחקי בניית צוות שמגבירים את המעורבות של העובדים וגורמת להם להשקיע יותר בעבודה.

מה הפסיכולוגיה שעומדת מאחורי ערבי גיבוש לעובדים?

לפני שניכנס למשחקים, בואו נסתכל על התהליך שבו קבוצות מתאחדות. אנשים לא פשוט מתחילים לעבוד בסנכרון מהיום הראשון. עליהם ליצור קשרים בהדרגה, לבסס את התפקידים של כולם ולגלות את תהליכי העבודה הנכונים באמצעות ניסוי וטעייה על מנת להשיג בעקביות את מטרותיהם. מומחה הדינמיקה הקבוצתית המשפיע ברוס טאקמן פירק את התהליך הפסיכולוגי הזה לארבעה שלבים:

  1. התגבשות. זה כאשר אנשים מתחילים לעבוד יחד לראשונה. הדבר הטוב ביותר שמנהל יכול לעשות בשלב זה הוא לעזור לכולם להכיר אחד את השני.
  2. סערה. כפי שהשם מרמז, שלב הסוער יכול להיות קשה. חברי הצוות מחפשים את התפקידים האינדיבידואליים שלהם, כך שייתכן שתהיה דחיפה ודריסת רגל. כאשר מתעוררים קונפליקטים אישיותיים, מנהל צריך לעזור לחברי הצוות לעבוד יחד כדי לפתור בעיות בצורה רגועה.
  3. ביסוס. בשלב השלישי של בניית הצוות, הקבוצה מתחילה להתקדם ולבסס את התפקידים והתהליכים שמביאים לה תוצאות חיוביות. מנהלים יכולים לחזק כאן קשרים חברתיים באמצעות משחקים המספקים בידור ומדגישים תקשורת.
  4. הופעה. שלב ההופעה הוא המקום בו כל מנהל רוצה שהצוות שלו יהיה. בשלב זה, לעובדים יש תהליכים שניתן לחזור עליהם כדי לבצע את העבודה ולכולם נוח עם התפקידים שלהם.

למרות שתהליך צמיחת הצוות אינו ליניארי לחלוטין, השלבים של טוקמן נותנים לנו מתווה שימושי כיצד לחשוב על הצרכים והיעדים של הצוות בכל זמן נתון.

ערבי גיבוש לעובדים – שלב היצירה

חברי צוות או קבוצות חדשות יכולים להיות עצבניים ולא בטוחים כיצד הם ישתלבו, וכמבן שהם מוצפים במידע חדש. המשחקים הללו שואפים להקל על החרדות הללו ולעזור להם לספוג את כל מה שהם צריכים לדעת על התפקיד החדש שלהם.

מדריך לעובדים ציד נבלות

מטרת המשחק הזה היא לוודא שחברי צוות חדשים יקראו ויקלטו את מדריך העובדים שלכם. זה יותר קשה ממה שאתה עשוי לחשוב. מחקרים מראים ש-30% מהעובדים החדשים, כולל 43% מבני דור המילניום, מודים שלא קראו את רוב המדריך לעובדים בעבודה הנוכחית שלהם. משחק זה מעודד צוות חדש לעסוק במדריך וללמוד את הציפיות במקום העבודה על ידי הפיכת התהליך למהנה.

איך זה עובד? אל דאגה, ציד הנבלות הזה לא מצריך לעשות בלגן במשרד שלך. למעשה, העובדים אפילו לא יצטרכו לקום כדי לשחק. ראשית, חלקו עובדים חדשים לצוותים. לאחר מכן, תן לכל צוות מדריך לעובדים ורשימת שאלות. לאחר מכן, הצוותים דוהרים למצוא את התשובות לכל שאלה במדריך מהר יותר מהצוות האחר. התחרות הופכת את זה למהנה יותר לעובדים ללמוד, וההגדרה הקבוצתית מקלה על אנשים לשאול שאלות.

להתאים את התמונה

אם אי פעם נאבקת לזכור את שמו של מישהו, אז אתה יכול להזדהות עם עובדים חדשים. הם מתמודדים עם הרבה אנשים חדשים שהם צריכים לזכור, וחלקם מרגישים אשמים או מובכים אם הם לא יכולים להתאים שם לכל פרצוף. המשחק הזה נועד להכיר בקושי הזה ולעזור לעובדים חדשים לרענן את שמות העובדים בסביבה נטולת מתח. כל מה שאתה צריך לעשות הוא להדפיס תמונות של הפנים של חברי הצוות שלהם ולכתוב כל אחד מהשמות שלהם על פיסות נייר נפרדות. העובדים החדשים משחקים על ידי הצמדת כל שם לצד תמונת העובדים הנכונה על לוח ציור, לוח סיכה או משטח דומה.

סיפור בהתאמה

כמעט כולם שיחקו שתי אמיתות ושקר – זה קצת לעוס אני חייב לציין. אבל המשחק הזה נותן לו טוויסט חדש ומהנה. כדי לשחק, בקש מהעובדים החדשים (או אפילו את כל הצוות!) לרשום שתי אמיתות ושקר על פתקים נפרדים, ואז לשים אותם בכובע. בזה אחר זה, המשתתפים מציירים הצהרה בודדת, ואז מנחשים למי שייכת ההצהרה והאם היא נכונה או לא. זוהי דרך פשוטה לתבל משחק ישן, ועובדים ביישנים ירגישו פחות באור הזרקורים כאשר מישהו אחר קורא את הסיפור שלהם. שלב הגיבוש עוסק בהיכרות אחד עם השני, והמשחק הזה משיג בדיוק את זה.

שלב הסערה

עבודת צוות היא לא הפלגה חלקה. סביר להניח שיהיה לפחות קצת מתח ותסכול כשצוות חדש מתגבש, אבל זה בסדר. למעשה, קונפליקט יכול להועיל לקבוצות, לעזור לחברים ללמוד יותר זה על זה ולהעלות רעיונות חדשים. המשחקים הללו מנצלים את התופעה ומסייעים לצוות להשתפר בניווט חילוקי דעות.

כפתורים חמים

בעוד שמשחקים אחרים עובדים על פתרון קונפליקטים, המשחק הזה גורם לקונפליקט בפתח. כדי לשחק, בקש מכל חבר צוות לרשום כמה מה"כפתורים החמים" שלו, כלומר את הביטויים וההתנהגויות שמעוררים אצלו תגובה כועסת. לדוגמה, מי שלא אוהב גישה של "יודע הכל" עשוי לרשום משהו כמו "טון מתנשא" כאחד מהלחצנים החמים שלו. כפתורים חמים נפוצים אחרים כוללים הרמת קול, האזנה לא קשובה או דחיפות. המטרה של תרגיל זה היא להראות לעובדים כיצד להימנע מעימותים ולשמור על אינטראקציות ידידותיות עם כל אחד מחבריהם לצוות.

דיבור במעגלים

לחלק מתרגילי בניית צוות יש דרך לשקף את חיי העבודה בצורה מושלמת. במשחק זה, הצוות עומד במעגל כאשר כל אחד אוחז בלולאה ארוכה ועגולה של חוט. לאחר מכן, המנהיג מבקש מהקבוצה לעבוד יחד כדי ליצור צורות שונות עם הלולאה שלהם, כגון ריבוע או דמות מסויימת. כדי להקשות, אתה יכול לגרום לכמה מחברי הצוות לעצום עיניים. הטלת הגבלות כדי להגביר את הקושי היא בדיוק כמו אילוצי הזמן, התקציב או המיומנות שצוות עשוי להתמודד איתו בניסיון להשיג את מטרותיו. כמו בכל פרויקט מורכב, חברי הצוות צריכים לשמור על קור רוח ולתקשר בצורה ברורה כדי לנצח.

שני צדדים למטבע

פגיעות יכולה להיות מאיימת, אבל היא מחזקת מערכות יחסים ובונה אמון. כפי שגורו הניהול פטריק לנציוני דן בספרו "חמשת התקלות בצוות", חברי הצוות צריכים להיות פגיעים זה עם זה כדי להבטיח לעצמם שהם יכולים להיות פתוחים וכנים כשהם עובדים יחד.

זו המטרה למשחק הזה. ראשית, חבר את העובדים שלך. כל משתתף משתף בתורו סיפור מתקופה קשה בחייו – אישי או קשור לעבודה. לאחר מכן, העובד השני עובד עם מספר הסיפורים כדי להבין את הלקחים שנלמדו ולהסתכל על נקודות אור פוטנציאליות במצב השלילי שלו.

אילו לקחים הם לומדים? על ידי ניסוח מחדש של נושא יחד, חברי הצוות לומדים כיצד הערכה ודיון כנים יכולים לעזור להם לפתור בעיות ולמצוא את היסוד למצבים גרועים. תחושת הפגיעות גם מעוררת אמון רב יותר וצריכה לאפשר לחברי הצוות הללו לתקשר טוב יותר בעתיד.

עשרה דברים משותפים

מה משותף לצוות המלצרים, הברמנים, המארחים והטבחים? כנראה יותר ממה שאתה חושב! משחק זה נהדר עבור צוותים או עסקים גדולים. חלקו את העובדים לקבוצות קטנות וודאו שלכל אחד יש שילוב של אנשים מחלקים שונים בחברה. לאחר מכן, בקש מהם למצוא עשרה דברים משותפים לכולם. המטרה היא ליצור חיבור חזק יותר בין חברי צוות שאולי לא עובדים יחד כל יום. ביסוס משותף היא שיטה בדוקה ונכונה לפתרון סכסוכים. כאשר עובדים יודעים יותר על עמיתיהם לעבודה, סביר יותר שהם יתנו להם את הספק כאשר משהו משתבש, במקום לנסות מיד לשחק את משחק האשמה.

חדר הפסקה משפחתי

דרך נוספת לעזור לעובדים למצוא מכנה משותף זה עם זה היא לתת להם להשוויץ בחלק מהחיים האישיים שלהם בעבודה. זו המטרה של הלוח המשפחתי של בחדר ההפסקה. שים לוח שעם בחדר המנוחה או באזור משותף אחר, ובקש מהעובדים לפרסם תמונות של בני משפחתם, חיות המחמד, החופשות או תחומי עניין אחרים בלוח. מועצת המנהלים המשפחתית משמשת תזכורת מתמדת לכל עובד שבדומה לו, לחבריהם לצוות יש חיים מחוץ לעבודה שכנראה לא כל כך שונים משלהם. זה עוזר לעובדים להרגיש מושקעים יותר אחד בשני, והתמונות יכולות להיות שובר קרח נהדר.

ערבי גיבוש לעובדים – שלב הביסוס

ערבי גיבוש לעובדים
ערבי גיבוש לעובדים

הצוות מוצא את מתכון ההצלחה שלו בשלב הנורמה. משחקים אלו מבקשים לשמור על המומנטום החיובי ולחזק עוד יותר את הקשרים בין העובדים שלכם.

רולטה לצהריים

כאשר צוותים נכנסים לשגרה שלהם, זה נורמלי שחלק מחברי הצוות ימשכו אחד אל השני ויצרו תת-קבוצות. למרות שזה נהדר עבור אנשים להכיר חברים בעבודה, הם גם צריכים להיות מסוגלים לתקשר עם אנשים מחוץ לאזור שלהם. זה המקום שבו רולטת ארוחת צהריים נכנסת לתמונה. פעם בחודש בערך, השתמש באקסל או משהו דומה כדי ליצור קבוצות אקראיות של עובדים ולבקש מהם לאכול ארוחת צהריים יחד. זוהי דרך מצוינת עבור אנשים לצאת מאזור הנוחות שלהם ולבלות זמן עם חברים לקבוצה שהם אולי לא מכירים היטב.

ליל טריוויה

לא כל משחק בניית צוות חייב להיות ממוקד עבודה! רכז את הקבוצה למשחק טריוויה. הנושאים יכולים להשתנות, וזו דרך משעשעת ללמוד את מה שכולם מתעניינים בו ובקיאים בו. הרבה ברים ומסעדות מפעילים ערבי טריוויה, כך שתוכלו לחזק עוד יותר את קשרי הצוות על ידי תחרות מול אנשים מחוץ לארגון שלכם. עשו מזה שגרה ותן לעובדים משהו שכיף לצפות לו בכל חודש.

שדה המוקשים

כשהאביב מגיע וכולם רוצים ליהנות ממזג האוויר היפה, קחו את פעילויות גיבוש הצוות שלכם החוצה. שדה המוקשים הוא אופציה משעשעת. מצאו מקום פתוח כמו מדשאה או מגרש חניה סמוך, סמנו אזור מלבני שישמש כשדה המשחק, ופזרו צעצועים קטנים או חפצים אחרים לאורכו. לאחר מכן, סמן נקודת התחלה וסיום ייעודית. בזה אחר זה, חברי הצוות יכסו את עיניהם ושאר הצוות יכוון אותם מילולית בשטח מבלי לדרוך על אחד הצעצועים. הלקחים די ברורים: חברי הצוות שצועקים הוראות צריכים ללמוד לתקשר בצורה ברורה, בעוד שהחבר עם העיניים המכוסות צריך להיות קשוב להוראות.

שלב ההופעה

אם המשחקים הקודמים שלנו היו כולם על בניית המכונה הקבוצתית, המשחקים האלה עוסקים בשמירה עליה משומנת היטב. שלב הביצוע הוא הזמן המושלם לעבוד על שכלול מיומנויות והגברת היעילות. בדקו עד כמה הגיעו כישורי התקשורת שלכם וכיצד התגבשה הדינמיקה הקבוצתית.

המגדל הגבוה ביותר

תן לעובדים שינוי אווירה ופתח בתחרות בנייה בחדר ההפסקה. הטל על כל צוות במשחק הזה לבנות את המגדל הגבוה ביותר שהם יכולים עם סט של פריטים שסופקו, כגון מקלות ארטיק ומרשמלו. לצוותים יש פרק זמן מוגדר לבנות את המגדל הגבוה ביותר שהם יכולים. המלכוד? הוא צריך להיות מסוגל לעמוד לבד במשך שש שניות לפחות.

מכור פריט על השולחן

אם אתה מעוניין לשמור על חדות העובדים מול הלקוחות שלך או להגביר את כישורי השכנוע בקרב חברי צוות אחרים, נסה את המשחק הזה. ראשית, אמור לכל עובד לקחת פריט מהשולחן שלו ולפגוש אותך בחדר ישיבות. ברגע שכולם מגיעים, חשפו שהם צריכים ליצור הצעה למכירה עבור הפריט שהביאו. לאחר מכן, תהנו כשכולם עושים כמיטב יכולתם למכור לקבוצה את המהדק הדקיק שלו או הקופסה הריקה למחצה. כישורי מכירה ושכנוע שימושיים עבור כל עובד, אז הקפידו לערב אנשים מכל התפקידים.

יסודות האי המדברי

אילו פריטים במשרד יהיו שימושיים למישהו שתקוע באי בודד? חלקו את העובדים שלכם לקבוצות קטנות ובקשו מכל צוות לבחור את עשרת הפריטים הסמוכים שייקחו איתם, ולאחר מכן לספק את הנימוקים שלהם לקבוצה. כולם יצטרכו להיות יצירתיים כשהם חושבים על שימושים חדשים לחפצים יומיומיים. חוט דיג עשוי מהדקים, מישהו? זה נשמע טיפשי, אבל המשחק מלמד שיעור חשוב: אתה צריך לעבוד עם המשאבים שיש לך, ולא להתלונן על אלה שהיית רוצה שיהיו לך.

הצגת שקופיות וירטואלית

מצגת השקופיות הוירטואלית עוזרת לצוות להרהר על אבן דרך שהושלמה לאחרונה – זה יכול להיות שינוי קדחתני במיוחד, פרויקט קשה או אירוע גדול. חברו את הצוות והעבירו מסביב קליקר דמיוני. כל אחד מחברי הצוות מקבל הזדמנות "להראות" שקופית דמיונית הכוללת גולת הכותרת האישית מהפרויקט, מכשול קשה שהוא התגבר עליו או ניסיון שיטה שהשתבש. המטרה היא להפיק לקחים שנלמדו ולהבין כיצד הצוות יכול ליישם אותם בעתיד.

אהבתם? שתפו עם חברים
מה עברנו במאמר

לשיחת ייעוץ חינם ללא התחייבות

מגוון פעילות גיבוש
מאמרים נוספים

אינטליגנציה ריגשית ניהולית

אינטליגנציה רגשית [EQ] היא היכולת לתפוס במדויק את הרגשות שלכם ושל אחרים, להבין את הסימנים שהרגשות משדרים לגבי מערכות יחסים, ולנהל את הרגשות שלכם ושל

התחל שיחה
1
צריכים עזרה?
שלום!
איך אוכל לעזור לכם?
Call Now Button